Геращенко: Заяви про автономію для нацменшин – прихований сепаратизм

Геращенко: Заяви про автономію для нацменшин – прихований сепаратизм

Ó÷àñòíèêè Çàêàðïàòñêîãî ÀâòîÌàéäàíà äåðæàò ôëàãè Óêðàèíû è Âåíãðèè âî âðåìÿ ïèêåòà ãèïåðìàðêåòà "Ýïèöåíòð", â Ìóêà÷åâî, â ñóááîòó, 15 ôåâðàëÿ 2014 ã. Ôîòî ßíîøà Íåìåøà / ÓÍÈÀÍ

Про це заявила член української делегації ПАРЄ, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко під час обговорення на сесії в ПАРЄ резолюції про підтримку регіональних мов.

– … Деякі угорські політики, просуваючи тему розвитку мов нацменшин, знову говорили, що найкраще за все для реалізації потреб нацменшин – автономія. Цю тему деякі угорські та інші політики активно просувають.

Вважаю дуже небезпечним, коли для внутрішньополітичних цілей, для мобілізації свого внутрішнього електорату політики використовують такі делікатні теми, як мова, захист культурних і гуманітарних потреб меншин і намагаються нав’язати свій порядок денний іншим, – написала Геращенко на сторінці в Facebook.

На її переконання, за такими заявами приховані “територіальні претензії, сепаратистські заклики і заклики до федералізму”.

Читайте: У ПАРЄ ухвалили мовну резолюцію без згадки про Україну

– Це небезпечні ігрища, тому Україна чітко стоятиме на позиції соборності і єдності держави, держава зобов’язана підтримувати і демонструвати політику протекціоналізму для єдиної державної мови. Водночас створювати всі умови для розвитку та функціонування мов нацменшин, але це не вимагає ніяких автономій, – висловила свою позицію Геращенко.

Нагадаємо, 28 вересня набув чинності освітній закон, який зобов’язує навчання у школах проводити виключно українською мовою. При цьому нацменшинам гарантується право вивчати свою мову в окремих класах.

Однак Угорщина виступила проти такої української реформи. На думку сусідів, закон Про освіту порушує інтереси 150-тисячної угорської меншини на Закарпатті.