PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Богомолець: Ми збираємо підписи нардепів з метою заборонити МОЗу легалізувати наркотики

У Верховній Раді готується колективне звернення проти легалізації наркотиків Міністерством охорони здоров’я України.

Ольга Богомолець

Про це на своїй сторінці в Facebook розповіла народний депутат, голова профільного парламентського комітету Ольга Богомолець.

– Сьогодні у Верховній Раді я розпочала збір підписів у депутатських фракціях та групах під колективним зверненням народних депутатів до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Прохання одне: не допустити внесення змін до наказу МОЗ №188, які збільшують допустимі норми зберігання важких наркотиків у 50-60 разів. На моє переконання, подібні спроби керівництва МОЗ – перший крок до легалізації наркотиків в Україні, що матиме катастрофічні наслідки для генофонду нації та громадської безпеки, – зазначила парламентар.

За словами Богомолець, вже кілька днів прихильники легалізації наркотиків в інформаційному просторі здійснюють на неї “черговий інформаційний тиск” з тим, аби вона відмовилася від подальшої боротьби проти подібних ініціатив.

– Хочу нагадати їм, що у структурі злочинів, пов’язаних із обігом наркотиків, зберігання складає лише 5%. Злочини, пов’язані з крадіжками та грабунком для отримання грошей на наркотики – 20%, і 75% – це інші злочини, скоєні у стані наркотичного сп’яніння чи внаслідок психічних розладів, спричинених їхнім споживанням – вбивства, ДТП, важкі тілесні ушкодження та інші. Так само, як і 75% злочинів сьогодні скоюються під впливом алкоголю, – підкреслила голова комітету Ради з питань охорони здоров’я.

Вона переконана, що легалізація наркотиків призведе до значного погіршення ситуації в країні, зокрема збільшення випадків ДТП.

– Досвід тих штатів США, де легалізували марихуану, свідчить про зростання випадків ДТП за участі водіїв під впливом наркотиків. Такі самі наслідки відбуваються і в Європі. Крім того, якщо формування особистості у ранньому віці відбувається під впливом наркотиків – це стає небезпечним як для її соціалізації, так і для оточуючих у майбутньому, – вважає Богомолець.

Також вона нагадала, що люди дуже часто здійснюють перехід з легких наркотиків на важкі.

– На моє переконання, побороти розповсюдження наркоманії неможливо, не борючись з нею знизу, на первинній ланці. Адже в основі наркопіраміди є якраз споживачі, які підживлюють наркомафію грошима, та роздрібні розповсюджувачі – молоді наркомани, які поширюють наркотики серед знайомих. Саме вони і втягують все нові і нові жертви у своє пекло, – написала нардеп.

Богомолець підкреслює, що збільшення допустимих норм зберігання наркотиків до розмірів дрібного гурту “неодмінно призведе до того, що цілі партії наркотиків для кількох доз почнуть переносити цілком легально та розповсюджувати їх серед молоді ще більш активно”.

Читайте: Алкоголь чи наркотики? Як шкідливі звички змінюють ваше тіло – ТЕСТ

– Це неодмінно призведе до збільшення кількості наркоманів, зростання злочинності, подальшого знищення генофонду нації, і без того підірваного алкоголем та тютюном, за обмеження споживання яких я також активно виступаю, – заявила голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я.

Парламентар вважає, що питання легалізації використання марихуани у медичних цілях під наглядом лікарів може бути розглянуте.

– Але МОЗ не обмежилося коноплею – воно пропонує збільшити норми зберігання важких наркотиків! – підкреслює вона.

Богомолець розповіла, що в Україні за різними оцінками нараховується від 1 до 1,5 млн наркозалежних, із них ін’єкційних, за даними ВООЗ, – близько 300 тисяч.

– Кожного року кількість наркоманів збільшується на 8-10%. І якщо МОЗ внесе зміни до свого наказу, через кілька років кількість наркоманів може подвоїтися. До чого нас ведуть ці горе-реформатори? – зазначає депутат.

Вона також акцентувала: найжахливіше, що головним лобістом наркомафії, свідомо чи несвідомо, в Україні виступає Міністерство охорони здоров’я.

– Невже легалізація зберігання чималих доз наркотиків сприяє поліпшенню здоров’я населення? Більшість українців виступає категорично проти легалізації наркотиків. Позицію депутатів ми дізнаємось вже найближчим часом, в залежності від того, хто підпише підготовлене мною звернення до прем’єр-міністра. Я дуже сподіваюся, що кількість наркофілів у Верховній Раді ще не настільки велика, і ми зможемо зібрати достатню кількість підписів, щоб не допустити реалізації злочинної ініціативи МОЗ, – підсумувала Ольга Богомолець.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка