Укр Рус
Ексклюзив
, журналіст, випусковий редактор YouTube-каналу Факти ICTV

Наркоторгівля в Україні: як розпізнати торговця і секрети правоохоронців

Наркоторгівля в Україні: як розпізнати торговця і секрети правоохоронців

По секрету всьому світу

Сарафанне радіо давно відомий у нашому менталітеті метод поширення інформації. Саме ним дуже люблять користуватися наркоторговці.

Ви не можете знати з ким напевно спілкуєтеся

Наприклад, якщо вам захотілося чогось “солоденького”, то питаєте у когось зі знайомих, де можна це знайти. У другого або третього в будь-якому випадки знайдуться якісь контакти. Коли будете дзвонити, то вас попросять назвати ім’я людини, від якої ви дзвоните, щоб торговець знав, що це надійно. Часто такі розповсюджувачі інформації ще й мають свій відсоток від цього.

Саме таких рекламодавців люблять відловлювати правоохоронці.

Зараз дивляться

– Свідомі громадяни дуже часто стають нашими інформаторами. До нас звертаються і повідомляють, що є прецеденти, тоді вже підключаються наші співробітники і перевіряють надану інформацію, – розповідають в прес-службі ГУ НП в Київській області.

Хто продає, той і приймає

Люди, які хоча б кілька разів попалися на очі правоохоронців у стані наркотичного сп’яніння, автоматично, можуть попасти під підозру. Якщо з тими, хто робить ін’єкції, все досить просто, то з варіантами полегше – складніше.

– До слова, ви далеко не завжди в натовпі побачите людину під наркотиками. Червоні і дуже втомлені очі говорять про куріння конопель. Значно розширені зіниці, покусані губи (через неконтрольовані рухів щелепи. – Ред.) і видимі ознаки спраги у людини – це гарантія того, що він з’їв екстазі. Після вдихання фрексу (сленгова назва амфетаміну. ​​- Ред.) тебе долає спрага, але зовні це непомітно. Якщо придивитися у такої людини погляд постійно буде зависати на одній точці, його шкіра буде темніша, ніж звичайно, а вени і капіляри на тілі буде вкрай легко розглянути, – розповідає наш інсайдер Влад (Ім’я змінено. – Ред.), який кілька років торгував забороненими речовинами.

Наркоторгівля в Україні: як розпізнати торговця і секрети правоохоронців Фото 1

Правоохоронцям досить уважно придивитися, щоб знайти потенційного торговця.

Іноді виявити якісь канали виходить навіть найнезвичайнішим способом.

– Кілька років тому по всіх вагонах столичного метро було розміщено оголошення, в якому пропонували вакансію кур’єра в Москві з зарплатньою у 20 тис. грн. Роботодавці не обманювали, ви б дійсно працювали кур’єром, але який би ви товар доставляли?, – розповідає наше джерело в СБУ.

Мета виправдовує засоби

– Навіть, коли тебе затримали як не великого баригу, то є можливість відмазатися. Як? Та легко. Ти сидиш у кабінеті до тебе заходить слідчий і дає білий аркуш паперу А4 і ручку. Твоя задача списати цей листок іменами і контактами, таких же бариг і постачальників. Після чого тебе може і відпустять, але якщо це спливе, то тобі на волі вже точно будуть непереливки, – розповідає Влад.

Наркоторгівля в Україні: як розпізнати торговця і секрети правоохоронців Фото 2

Дійсно, саме так правоохоронцям найточніше можна вибудувати логічний ланцюжок поставок, які можуть привести навіть до міжнародних каналів.

Якщо брати до уваги, що левова частка продажів наркотиків проходить через чорний інтернет або закриті месенджери, то поспішаємо засмутити ділків.

– Якщо правоохоронці все ж вирішать, що їм потрібна інформація з вашого пристрою, то вони її дістануть. Будьте впевнені. Для цього не потрібно зламувати ваші месенджери або соцмережі, – розповідає наше джерело в Службі безпеки України.

Про те, як саме ваша таємна інформація стає відкритою для правоохоронців та як працюють міжнародні канали наркоторгівлі в Україні читайте у наступному матеріалі Фактів ICTV.

Увага! Факти ICTV нагадують, що за виготовлення, зберігання, розповсюдження та контрабанду наркотиків на вас чекає кримінальна відповідальність:

  • Стаття 305. Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів (Позбавленням волі на строк від 3 до 8 років).
  • Стаття 307. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів (Позбавленням волі на строк від 3 до 8 років).
  • Стаття 309. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту (від  50 до 100 неоподатковуваних мінімумів  доходів  громадян  або  виправні роботи на строк до 2 років,  або арештом на строк до 6 місяців, або обмеження волі  на строк до 3 років,  або позбавлення волі на той самий строк).

Нагадаємо, напередодні Факти ICTV писали, чому в Україні так легко дістати заборонені речовини, хто з цим бореться і, як ділки залишаються невидимими

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка