Про це заявив глава кіберполіції України Сергій Демедюк в інтерв’ю Reuters.
За його словами, хакери атакують компанії в різних галузях. Переважно це банки або підприємства енергетичної інфраструктури. Структура вірусної програми свідчить, що готується атака в певний день.
Зараз українська кіберполіція співпрацює з іноземними агентствами для виявлення хакерів.
За словами Демедюка, поліція від початку року виявила кілька шляхів поширення вірусу – фішингові листи, відправлені з легітимних доменів державних установ, чиї системи були зламані, або з підроблених вебсайтів, які імітують вебсайти реальних державних органів.
Читайте: Російські хакери погрожують родинам у США
Розслідування виявило, що хакери розповсюджують шкідливі програми, які розділені на різні компоненти і відправлені з різних джерел, щоб зробити їх непомітними для антивірусного програмного забезпечення. Потрапляючи на один пристрій, ці блоки об’єднуються у шкідливу програму.
– Аналіз виявленого шкідливого програмного забезпечення і цілеспрямованість їх атак на Україну дають підставу припускати, що все це робиться під якийсь конкретний день, – додав він.
Глава кіберполіції підкреслив, що Україна зараз краще підготовлена до того, щоб протистояти таким нападам завдяки співпраці з іноземними союзниками.
Він зауважив, що деякі українські компанії не потрудилися очистити свої комп’ютери після атаки NotPetya, тож їхні машини досі заражені вірусом і можуть бути використані для нового удару.
Раніше СБУ попереджала про можливу масштабну кібератаку на українські державні структури та приватні компанії напередодні фіналу Ліги чемпіонів УЄФА.
Фото: Pixabay