До зустрічі в Ялті – Квасневський завершив 15-ту зустріч YES

Олександр Квасневский

Сьогодні, 15 вересня, закінчилась щорічна конференція Ялтинської європейської стратегії.

Голова наглядової ради YES та екс-президент Польщі Олександр Квасневський виступив із завершальною промовою:

– Ми провели чудові два дні разом. Цей рік був особливий, бо ми вирішили обговорити більш широкий спектр питань. Список учасників був просто фантастичний. І ми дуже глибоко і широко обговорили питання майбутнього.

Він підсумував все, про що йшла мова ці три дні та виділив основні чинники майбутнього:

Найважливіші фактори, які гратимуть вирішальну роль у майбутньому:

  1. Нові технології. У нас буде нова хвиля технологічної революції.
  2. Демографічний чинник. У 50-му році буде вже не 7, а 12,5 млрд населення Землі. Міграційні потоки будуть більш масштабні. Міграція буде частиною наших буднів.
  3. Економіка. Хвилі популізму та екстремізму сьогодні пов’язані з кризами 2009 року. Нерівність. Безробіття. Розчарування багатьох соціальних груп.
  4. Політика. Криза ліберальної демократії.

Також, наприкінці розмови він сказав кілька слів про Україну та майбутні вибори:

– Україна – чарівна країна. Сезон виборів тут вже розпочався. І найкращим свідченням сильної української демократії є те, що ніхто не знає, хто виграє ці вибори.

Наприкінці промови він висловив сподівання про те, що наступного року зустріч YES пройде в Ялті.

Нагадаємо, 13-15 вересня в Києві проходила щорічна конференція Ялтинська європейська стратегія.