PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Зробимо економіку – тоді займемось корупцією – Роман Григоришин

Роман Григоришин зі своєю командою супроводжує інвестиційні проекти в Україні. Він створив платформу ProUkraine для допомоги українським підприємствам, яку презентував на національному проекті Нові лідери. Про свою ідею та здобутки Роман розповів в інтерв’ю.

Зробимо економіку – тоді займемось корупцією – Роман Григоришин

Засновник Національної інвестиційної платформи ProUkraine.com Роман Григоришин має на меті залучення іноземних інвестицій в Україну. Він вже врятував від занепаду невеличке село на Одещині і має три успішні угоди з інвесторами.

– Україні передбачено за промисловістю стати “європейським Китаєм”, і щоб через нашу територію проходили транзитні торгові шляхи, – висловився Роман Григоришин.

Він прагне, щоб українські підприємства отримували допомогу від іноземних інвесторів. Саме тому він створив інвестиційну платформу ProUkraine, реалізація якої дасть чітку карту пропозицій, куди можна вкладати кошти, будь-то агробізнес, IT-проекти, нерухомість, будівництво тощо.

Далі – пряма мова

Що таке ProUkraine

Проект нашої команди знаходиться у сфері одного з найболючіших питань економічної політики України – інвестиції. Для інвестицій у нас є абсолютно все: помірна оплата праці, кваліфікація працівників, надзвичайно велика територія.

Кінцева мета нашого проекту – створити інвестиційну карту України з пропозицій і другу карту, яка показуватиме реальне становище на інвестиційному ринку України.

Досвід Латиноамериканських країн

Проект розроблявся, враховуючи досвід Латиноамериканських країн (Еквадор , Уругвай).

Еквадор збільшив кількість інвестицій утричі за два роки. Уругвай мав витік коштів у 2014 році – 1 млрд. Станом на 2016 рік залучили ще 800 млн, тобто в кілька десятків раз покращився баланс.

Що вже зроблено

Завершили створення технічної частини проекту, розробили просвітницьку кампанію (липень-серпень), зробили кілька заходів, де розказали про свій проект, створили команду, розробили механізм збору інформації і запустили мозковий центр (центр координації, де зберігається інформація, формується аналітика тощо).

Ми провели перемовини з донорами, запустили сайт і соціальні мережі, а також майже закінчили процес паспортизації Одеської області.

Як врятували село на Одещині

Невеличке село на Одещині в Ширяївському районі ще за часів Радянського союзу мало сильний колгосп, на якому обробляли землю в 5 тис. га., величезну територію та ферми. В 90-ті ті землі почали розтягувати і зараз там залишилось 1 тис. га., відсутній розвиток, затримують виплати паїв, оплату праці, вся техніка стара.

Читайте: Як зупинити трудову міграцію – проект Романа Григоришина у Нових лідерах

Що зробили ми? Ми завели туди Іранську компанію, викупили комерційні права на підприємство, яке мало право обробляти 1 тис. га. землі, закупили нову техніку , облагородили базу, підвищили заробітні плати .

Майбутнє

Основна моя ціль на найближчі декілька років: створити одну з топових аграрних компаній в Україні за іноземний капітал, але не західний, а тих країн, з якими нам треба збільшувати комерційну співпрацю (Саудівська Аравія, Катар).

Країни, які зацікавлені в Україні і можуть нівеліювати тими факторами, які лякають західних партнерів, наприклад, війна чи корупція.

Повне інтерв’ю читайте тут.

Нагадаємо, 4 жовтня на телеканалі ICTV вийде перший випуск телепроекту Нові лідери.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка