PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Порошенко зрівняв права жінок і чоловіків у ЗСУ

Президент Петро Порошенко підписав закон про рівні права жінок і чоловіків під час служби у Збройних силах України та інших військових формуваннях.

Порошенко зрівняв права жінок і чоловіків у ЗСУ

Президент Петро Порошенко підписав закон Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях.

Реалізація закону сприятиме підвищенню рівня правового захисту жінок-військовослужбовців і збільшенню кількості жінок на військовій службі, зокрема на вищих військових посадах, пише АП.

Закон надає рівні можливості чоловікам і жінкам щодо укладення контракту на проходження військової служби. Жінки можуть укладати контракт на проходження військової служби до досягнення граничного віку перебування на військовій службі.

Читайте: На рівні з чоловіками: як обороняють Україну жінки на передовій

Також документ закріплює принцип, за яким жінки проходять військову службу на рівних засадах із чоловіками. Це передбачає рівний доступ до посад і військових звань і рівний обсяг відповідальності під час виконання обов’язків.

Закон дозволяє призначати жінок до добового наряду, проте із дотриманням законодавства про охорону материнства та дитинства.

Крім того, скасовуються обмеження щодо служби жінок у військовому запасі. Від проходження зборів мають намір звільняти тільки вагітних.

Обмеження віку служби для жінок із 18 до 40 років (як за призовом, так і за контрактом) скасовується.

Закон набуде чинності за 10 днів після його офіційної публікації.

Нагадаємо, 6 вересня Верховна Рада зрівняла права та можливості жінок і чоловіків під час проходження військової служби.

Фото: Dmytro Buchko/Міноборони

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка