PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Експерт: Екологічні активісти не усвідомлюють наслідків зупинки заводів

Закриття підприємств хоч і призведе до зменшення кількості викидів, та остаточно доб’є економіку України, яка і так переживає не найкращі часи.

Експерт: Екологічні активісти не усвідомлюють наслідків зупинки заводів

Активісти, що виходять на екологічні протести у промислових містах, не усвідомлюють можливих наслідків зупинки містоутворювальних підприємств.

Таку думку висловив правозахисник Василь Сметана в ефірі телеканалу 112 Україна.

За його словами, ці протестні настрої “хтось штучно збирає”.

– Маріуполь – це прифронтове місто, і не відомо, хто і як це буде ще використовувати, – вважає експерт.

На його переконання, закриття підприємств хоч і призведе до зменшення кількості викидів, та остаточно доб’є економіку України, яка і так переживає не найкращі часи.

– Збирати людей “проти” завжди легше, ніж збирати людей “за”. Насправді це те ж саме, що боротися проти створення робочих місць, проти роботи взагалі і за падіння рівня життя. Тому що це містоутворювальні підприємства, в тому ж Маріуполі від них залежить чверть населення. Відповідно, якщо завтра це виробництво буде зупинено, люди просто втратять роботу, і протестні настрої одного характеру перейдуть на протестні настрої іншого характеру. Тому я вважаю, що хтось експлуатує, взяв на озброєння гасло екології, – каже експерт у розрізі майбутніх президентських і парламентських виборів.

– Меткомбінати в Маріуполі будувалися майже сто років тому. І дійсно, екологічна ситуація в місті недобра, це визнають і самі підприємства. Вони постійно звітують про те, скільки вони витратили (на модернізацію, – Ред). І ситуація регулярно у місті покращується. Підприємства вкладають в екологічну модернізацію мільярди гривень, – нагадує правозахисник.

За його словами, зупинка заводів призведе до того, що сто тисяч людей будуть шукати собі інше місце проживання, а в місті розпочнеться соціальна криза.

Юрист нагадує, що міністерство природних ресурсів регулярно видає ліцензії, дозволи і контролює викиди цих підприємств.

– Самі підприємства звітують про зниження викидів через встановлене обладнання. Вони працюють з Мінприроди, отримують дозволи на небезпечні викиди, і це постійний діалог. Тому я впевнений, що у держави є необхідні важелі для роботи з такими підприємствами… Але не може одне підприємство, яке і так вкладає дуже багато грошей (в модернізацію, – Ред.), все це потягнути. Держава повинна конкретними вкладеннями показати, що вона сама зацікавлена в зміні екологічної ситуації у місті, – підсумував експерт.

Нагадаємо, рівень забруднення повітря в Європі перевищує норми Євросоюзу та Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка