PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Наслідки підняття еко-податку: зростуть ціни і подорожчає тепло – експерт

До цього може призвести ухвалення законопроекту, який у 25 разів підвищує плату за викиди СО2 одразу. Про це OBOZREVATEL розповіла Керівник організації Еко патруль у Дніпропетровській області Тетяна Лампіка.

– Якщо ОСББ із котельнею нині змушене платити приблизно 20 тис. грн у рік, у випадку збільшення податку у 25 разів це вже буде 500 тис. у рік. А це вже вдарить по кишені членів ОСББ. Не кажучи вже про підприємства, які вже зараз платять 100, 200 тис. або мільйон, — розповідає експерт.

При цьому отримані кошти, на думку Тетяни Лампіки, розподіляються неефективно. У багатьох випадках місцева влада тримає їх на депозитах або витрачає на проведення свят. У результаті зібрані кошти можуть просто зникнути.

Крім того, різке підвищення ставки може призвести до тінізації малого й середнього бізнесу. Підприємства будуть приховувати викиди для того, щоб не платити величезний внесок, вважає експерт.

За її словами, великий бізнес, який продовжить платити, буде змушений підвищувати ціни на свою продукцію. А це вплине на їхню конкурентоспроможність на зовнішніх ринках. І якщо це відобразиться на обсягах експорту — постраждає уся країна: скоротяться бюджетні надходження, кількість валюти в країні.

– У будь-якому випадку податки відображаються у вартості продукції. Ми вийдемо на той рівень цін, який існує у наших сусідів, тому що підприємства будуть змушені підвищувати ціни, — впевнена Тетяна Лампіка.

Нагадаємо, президент об’єднання підприємств Укрметалургпром Олександр Каленков заявив, що підвищення екологічного податку в 25 разів призведе до скорочення темпів роботи підприємств та вдарить по економіці України.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка