PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Зміни в соціології: Порошенко перемістився на друге місце

Дослідження Актуальні настрої громадян України, яке проводилося фондом Українська політика, яскраво демонструє цікаві факти та тенденції, які склалися в уявлені українського суспільства щодо насущних тем, що їх турбують в світлі останніх політичних подій.

Зміни в соціології: Порошенко перемістився на друге місце

Про це повідомляє Інформатор.

Зокрема в соціології йдеться про те, що якби президентські вибори відбулися у найближчу неділю, то можливі результати відрізнялися б від тих, про які говорили раніше.

Основною змінною стала боротьба за другу та третю сходинки президентської гонки. Третє місце зайняв би лідер Радикальної Партії Олег Ляшко, рейтинг якого впевнено зростає. Згідно результатів дослідження, він майже досяг другої позначки, отримавши 8,5%, що всього на декілька десятих менше, ніж у чинного президента Петра Порошенка, 8,9% відповідно. Це можна назвати найбільшим проривом, який відбувся за останній час у діючій системі координат майбутніх президентських виборів.

За перше місце, а саме Юлію Тимшенко, віддали б свої голоси 10,3% респондентів, що не можна назвати великим відривом від конкурентів. У свою чергу, на четверте місце опустився комік Володомир Зеленський, з результатом – 7,4%.

Зміни по інших кандидатурах незначні, окрім ситуації довкола Святослава Вакарчука, якому прогнозували тріумфальну участь у виборчій компанії, зараз за нього віддали б свої голоси 3,9%/4,0% виборців.

Читайте: Порошенко указом прискорив децентралізацію в Україні

Також в аналітичній доповіді наголошується, що прогнози скептиків щодо потенційної явки на президентських виборах, не виправдовуються. 48,8% респондентів зазначили, що точно братимуть участь в виборах, 20,9% – скоріш за все візьмуть участь.

В документі відзначають, що такий показник активності є значно вищим за середньоєвропейський рівень, що дозволяє говорити про велике бажання українських громадян досягнути політичних змін в суспільстві.

Всеукраїнське соціологічне дослідження, вибірка – 4512 респондентів у віці від 18 років. Дослідження проводилося в 16 обласних центрах, 4 великих містах, 14 містечках, 17 селищах та 26 сільських населених пунктах у всіх областях України, за виключенням непідконтрольних територій Донбасу та Криму. Похибка по вибірці становить 2,5%.

Раніше Петро Порошенко, посідав 4 місце у рейтингу електоральних настроїв.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка