PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Вілкул запропонував реальні кроки з підтримки вугільної галузі

Олександр Вілкул, народний депутат від Опозиційного блоку, зустрівся на шахті Павлоградська (Дніпропетровська область) з шахтарями.

Вілкул запропонував реальні кроки з підтримки вугільної галузі

Олександр Вілкул розповів, як підтримати вугільну галузь і погасити заборгованість. Опозиціонер наголосив:

– Для мене патріотизм – це забезпечувати роботою громадян своєї країни, підтримувати нашу промисловість, підтримувати українську вугільну галузь, купувати українське вугілля. А не так як половина нашого уряду – збирається, кладе руку на серце і в порту співає гімн, коли приходять баржі з вугіллям з Америки або з Південної Африки.

Влада повинна займатися в першу чергу підтримкою людини праці, створювати тут гідні робочі місця і давати гідну заробітну плату. Ми подали необхідні законопроекти і реалізуємо їх після перемоги, – додав Вілкул.

Раніше Вілкул виступив з парламентської трибуни з вимогою прийняти закон 8362, поданий депутатами в тому числі і з Опозиційного блоку, який дозволив би погасити заборгованість із зарплати шахтарям державних шахт. Після тиску опозиції, численних мітингів шахтарів, 13 липня, Рада прийняла цей закон і 17 серпня він вступив в силу. Однак, уряд досі так і не погасив шахтарям повністю борги із зарплати.

– Загальна заборгованість перед шахтарями всіх державних шахт країни була 1,1 млрд грн. Але в уряду не знайшлося грошей виплатити людям те, що вони заробили важкою працею. При цьому 1,2 млрд грн були виплачені чиновникам Нафтогазу у вигляді премії. Це просто знущання, – сказав опозиціонер.

За інформацією ЗМІ, в Україні, після декількох виплат, заборгованість по зарплаті шахтарям знову почала зростати. Про це повідомив глава незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. Станом на 7 грудня 2018 заборгованість склала 437 млн ​​грн.

Вілкул підкреслив, що єдина можливість не тільки погасити заборгованість, а й забезпечити людей роботою з гідною заробітною платою – це забезпечення підтримки промисловості, відкриття нових виробництв і залучення інвестицій.

Читайте: Як окупанти продають українське вугілля на Донбасі

– У кожного ж в родині є бюджет. Правильно? У кожного. І у країни є бюджет. Так ось бюджет країни укрупненно ділиться так: бюджет 2019 року, зараз же проголосувала Верховна Рада, ми, звичайно, проти голосували, але вони назбирали голосів, – 30% йде на віддачу боргів і кредитів, 40% на оборону і безпеку – це і армія, і прокуратура, все разом. І 30% тільки на все інше – школи і лікарні, асфальт, дах…

При такому балансі – 30 на борги, 40 на війну і 30 тільки на все інше – нормально не буде ніколи, навіть теоретично. У нас є чітка програма, що необхідно робити для виведення країни з кризи, – сказав Вілкул.

Раніше, Олександр Вілкул зустрівся з робітниками аглофабрики Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча (ММК).

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка