Церковники почали засідати з самого ранку. В обід приїжджає і президент. Петро Порошенко вітається з людьми і швидко йде у храм, де засідає собор.
За кілька годин у ЗМІ просочується інформація із середини. Філарет попри розмови від престолу відмовляється. Головним претендентом стає його ставленик – митрополит Епіфаній. Але тут з’являється несподівана інтрига. І кандидатура ще одного представника Київського патріархату – митрополита Луцького Михаїла. У результаті, за інформацією ЗМІ, у другий тур виходять троє.
Читайте: Епіфаній – глава нової помісної церкви: що відомо про митрополита
У своїй перші промові у новій якості митрополит Епіфаній наголошує – церква відкрита для всіх.
Важливо, що у Об’єднавчому соборі взяли участь представники Московського патріархату. Начебто підтверджували свою участь 10 владик, але достеменно відомо про двох – відомих та впливових митрополитів Симеона та Олександра. Хоча їх церква категорично заборонила це робити.
Намісника Києво-Печерської лаври підозрюють у розпалюванні міжрелігійної і міжнаціональної ворожнечі. Владика Павло усе заперечує.
Українська церква стала п’ятнадцятою у списку помісних церков і тепер важливо продовжити об’єднавчий процес і стати дійсно єдиною і соборною. Враховуючи протидію Росії, це буде непросто.
Остаточне завершення формування помісної церкви відбудеться у переддень Різдва Христового 6 січня. Саме в цей день у Стамбулі у резиденції вселенського патріарха Варфоломій вручить предстоятелю Епіфанію томос про автокефалію.
До слова, Михайлівський Золотоверхий стане кафедральним собором єдиної УПЦ.