PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Як у Європі: Порошенко у Дніпрі відвідав найкращу в Україні дитячу клініку

Перебуваючи з візитом у Дніпрі, президент України Петро Порошенко відвідав відкритий минулого тижня новий хірургічний корпус Центру матері та дитини імені Руднєва.

орошенко у Дніпрі відвідав найкращу в Україні дитячу клініку

Корпус побудований Дніпропетровською облдержадміністрацією на чолі з Валентином Резніченко. На думку президента, він відповідає новітнім світовим стандартам медицини.

– Цей центр зараз – найкращий в Україні. Раніше, щоб отримати послуги такого рівня, треба було їхати за кордон. Тепер медичну допомогу надаватимуть кваліфіковані фахівці тут, у Дніпрі. Раніше не було необхідного обладнання, і діти, які народилися з проблемами, були, де-факто, приречені. Сьогодні можна зайти в операційну, де стоїть найсучасніший в Україні ангіограф. Це, в тому числі, результат децентралізації, завдяки якій місцеві бюджети отримують гроші. Це результат зусиль обласної влади та державного фонду регіонального розвитку, – зазначив Петро Порошенко.

Як заявив голова Днепроперовскої ОДА Валентин Резніченко, відтепер доступ до сучасних світових стандартів медицині мають і діти Дніпропетровщини.

– У лікарні Руднєва є обладнання, яке відповідає останньому слову техніки. А головне, якнайшвидшому одужанню дітей сприятиме обстановка, максимально наближена до домашньої. І справа не в “веселому” дизайні палат або наявності в них туалетів та душових. Коли цілодобово поруч мама – відступає будь-яка хвороба, – сказав губернатор області.

Порошенко у Дніпрі відвідав найкращу в Україні дитячу клініку

На фото: Петро Порошенко, Ігор Македонський, Валентин Резніченко

Головна гордість хірургів – сучасні операційні. В них досягнуто максимальну стерильність – завдяки ламінарним потокам і спеціальним фільтрам. Висока швидкість потоку повітря знижує ризик інфікування до мінімуму.

Всі двері в операційних – із сенсорами. Їх можна відкрити, не торкаючись кнопки. Стіни в операційному блоці – з антибактеріальним покриттям. Сучасне обладнання дозволяє оперувати найменших новонароджених – вагою від 400 грам.

Тут встановлені новітні наркозні станції – зі штучною вентиляцією легенів. Є й остання модель апарату штучного кровообігу. Операційна лампа – з відеокамерою. Тепер консиліум можна проводити в режимі онлайн.

Вперше дитяча лікарня області має ангіограф. З ним можна обходитися без відкритого втручання в роботу серця і проводити найтонші нейрохірургічні операції.

Порошенко у Дніпрі відвідав найкращу в Україні дитячу клініку

Відділення інтенсивної терапії – як у найкращих лікарнях Європи. Ліжка – з підігрівом. Замість звичних тумб – сучасні консолі.

Вперше дитяча лікарня області має свою кардіохірургію. А ще – ортопедію і травматологію, відділення реконструктивно-пластичної хірургії, захворювань голови і шиї.

– Наші лікарі їздили до Європи – вивчали досвід зарубіжних колег, щоб потім передові ідеї втілити у себе вдома. Тепер зможемо допомогти дітям з численними порушеннями. Їх не треба буде перевозити в інші клініки України або за кордон. Все – в одній лікарні, – сказав в. о. головного лікаря Центру здоров’я матері і дитини імені Руднєва Ігор Македонський.

Шестиповерхову будівлю дитячої хірургії звели за кошти обласного бюджету.

– Новий хірургічний корпус Центру матері та дитини імені Руднєва – це дитяча клініка з унікальними можливостями. Усередині все відповідає надсучасним світовим стандартам. Втілення хірургії майбутнього в звичайній обласній лікарні стало можливим завдяки децентралізації. Реформа, ініційована президентом України Петром Порошенком кілька років тому, вже принесла свої плоди. Зараз регіон має достатньо ресурсів для втілення наймасштабніших проектів у соціальній сфері. Серед них – і побудоване хірургічне відділення, – зазначив Резніченко.

Читайте: Резніченко: Бюджет Дніпропетровської області на розвиток складе 3,5 млрд

Нагадаємо, на Дніпропетровщині розпочато будівництво сучасних амбулаторій за рахунок державної субвенції на розвиток сільської медицини.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка