PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Місцеві бюджети використовують кошти екоподатку не за призначенням – експерти

Регіони з найбільш високою концентрацією промисловості витрачали на охорону природи малі суми.

Місцеві бюджети використовують кошти екоподатку не за призначенням – експерти

Місцеві бюджети використовують кошти екоподатку не за призначенням. Про це йдеться в повідомленні GMK Center.

Згідно з чинним законодавством, місцеві бюджети отримують 55% зібраного екологічного податку. Ці гроші призначені на природоохоронні заходи.

Однак ефективність витрачання коштів екологічного податку сильно відрізняється в залежності від регіонів. Області з найбільш високою концентрацією промисловості, які викидають в атмосферу великі обсяги СО2, витрачали на природоохоронні заходи в 2017 році мізерні суми. Наприклад, Запорізька область витратила 0% від зібраного екоподатку, Луганська – 0,3%, Донецька – 1,1%.

Разом з тим, регіони з порівняно благополучною екологічною ситуацією витрачали за цільовим призначенням до 80% отриманих від екоподатку коштів: Тернопільська область – 70,2%, Чернівецька – 58,3%.

– Швидше за все, тут ми маємо справу з проблемою точного відображення витрат на навколишнє середовище в статистиці. Складається враження, що різні органи по-різному підходять до вирішення даного питання, – впевнені в GMK Center.

За підсумками 2017 року Держказначейство повідомило про загальні витрати місцевих бюджетів на охорону навколишнього середовища на суму 2,6 млрд грн. У той же час якщо взяти дані статистичного збірника Бюджет України 2017 і підсумувати відповідну статтю видатків місцевих бюджетів, виходить 189,2 млн грн.

Читайте: Рада екологічної безпеки та КПІ об’єднають зусилля для вирішення екологічних проблем в Україні

Припускають, що Держказначейство відображає використані гроші як витрати на охорону навколишнього середовища, в той час як місцеві бюджети фактично направляють гроші на інші цілі.

– Цей факт лише підкреслює проблему ефективного використання коштів екологічного податку в Україні, – резюмують в GMK Center.

До слова, у рейтингу найбільш екологічних країн перші місця займає Швеція, Марокко і Литва, а Україна лідирує серед пострадянських держав.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка