Про це в блозі на сайті КиевВласть написав народний депутат України, член фракції Батьківщина, член бюджетного комітету Верховної Ради Валерій Дубіль.
За його словами, всього на ініційовану влітку минулого року за особистою участю президента Порошенка програму Сільська медицина планували за три роки (2017-2019 рр.) витратити понад 14 млрд грн.
– За них мали побудувати 2528 нових амбулаторій, модернізувати 1864 існуючі амбулаторії, 13 205 ФАПів та 476 ЦПМСД, а також зробити ще багато чого корисного для комплексного розвитку сільської медицини. До сьогодні грандіозні плани залишаються тільки на папері. Замість створення системи сільської медицини, влада побудувала лише декілька годівничок для окремих чиновників, – відзначив Дубіль.
За його даними, на 2017 рік на реалізацію програми виділили 4 млрд грн, однак при цьому жодної амбулаторії на ці кошти не побудували.
– Влітку під виглядом початку реалізації Програми розвитку сільської медицини, президент відкрив зовсім іншу амбулаторію, яку побудували за рахунок благодійної допомоги Франції.
Потім дав пряме доручення до кінця цього року побудувати близько 500 сільських амбулаторій. Для його реалізації, у другому році виконання програми, Кабмін виділив майже 3 млрд грн на будівництво 512 амбулаторій в усій країні, – підкреслив Дубіль.
За його словами, на завершення 2018 року замість побудови понад 500 амбулаторій, було розпочато будівництво всього 38 амбулаторій, а на кінець року повністю збудували лише три.
– При цьому за 2017-2108 роки на Програму Сільська медицина (будівництво амбулаторій та закупівля автомобілів для лікарів) витратили 5 млрд грн. За них збудували лише 3 амбулаторії! На 2019, останній рік президентської Програми планують виділити 1 млрд грн.
На нього, можливо, вдасться добудувати ще декілька з запланованих амбулаторій, – впевнений Валерій Дубіль.
– Реальні зміни у галузі робляться не через гарну картинку на екрані. Вони обговорюються з усіма сторонами процесу – пацієнтами, лікарями, потім плануються і втілюються у життя. І впевнений, саме таким чином скоро відбуватиметься трансформація всієї системи охорони здоров’я – вже за нової влади, – резюмував народний депутат.
Нагадаємо, значна частина коштів від перевиконання бюджету в 2017 році була спрямована на субсидії, будівництво доріг, сільську медицину та оборону.