PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Політолог: За кого голосують регіони України і центр

Напередодні новорічних свят соціологічна група Рейтинг провела дослідження суспільно-політичних настроїв кожної з областей України.

Політолог: За кого голосують регіони України і центр

Про настрої, що панують у Центрі України, розповів голова аналітичного центру Інполіт Сергій Биков.

– До виборів президента України лишилось менше 90 днів, тому сьогодні як ніколи важливо неупереджено оцінити шанси на перемогу кожного з кандидатів, – наголосив політолог Сергій Биков.

– Центральний регіон одночасно знаходиться під впливом Заходу та Півдня. Тут не так сильно виражено настрої східної України. Але централізує загальні соціально–політичні настрої наявність у регіоні Києва – столиці України, – зазначив Голова аналітичного центру.

Політолог переконаний, для центральної України, як і для інших регіонів характерною є більш позитивна оцінка дій місцевої влади, аніж центральної. У середньому, 73,4% жителів Центру вважають, що Україна рухається в неправильному напрямку.

Читайте: Вибори президента 2019: коли стартує кампанія

Така думка переважає на Полтавщині та Чернігівщині – по 78%. Найменше опитаних вважають неправильним напрямок руху України на Київщині (включаючи Київ) та на Сумщині – 66% та 67% відповідно.

– На місцевому рівні ситуація більш позитивна. У середньому, 56,1% респондентів вважають неправильним напрямок розвитку їх населеного пункту. Найбільш позитивною оцінкою у цьому питанні вирізняються жителі Чернігівщини – 46%, а найнегативнішою – жителі Полтавщини (64%), – зазначив Сергій Биков.

На його думку, головними національними проблемами жителі Центру вважають військовий конфлікт (74,2%), корупцію (43,2%) та безробіття (28.8%). Також на Полтавщині до топ-3 національних проблем віднесли підвищення тарифів (34%), а у Києві – зростання злочинності (21%).

– Якщо на державному рівні війна є головною проблемою, то у переліку персональних проблем вона увійшла до топ-3 лише у столиці. Це пов’язано із певним зрощуванням національного порядку денного та персонального. Жителі столиці часто розглядають власні проблеми через призму державних.

В усіх інших областях до трійки головних проблем увійшло підвищення тарифів (51,6%), низький рівень доходів (51,8%) та підвищення цін на товари (42,5%). Тобто, головними персональними проблемами у регіоні є саме соціально-економічні, – заявив Биков.

Відповідно до соціологічних досліджень, беззаперечним лідером президентських перегонів є Юлія Тимошенко із середнім рейтингом – 24,1%, друге місце – Володимир Зеленський з 13,5%. До трійки лідерів в регіоні також входить Петро Порошенко із середнім показником підтримки – 12%.

Читайте: Вибори 2019: як проголосувати за ID-картою

Найбільша підтримка Тимошенко фіксується на Чернігівщині – 26,8% (1 місце), найнижча – на Черкащині – 20,6% (1 місце). Зеленського найбільше підтримують жителі Полтавщини – 18% (2 місце), найменше – на Вінничині – 9,5% (4 місце).

А Петра Порошенка найбільше підтримують на Вінничині – 18,5% (2 місце), найнижча ж його підтримка – 8,8% у Чернігівській області (4 місце). Як і весь регіон, столиця обирає президентом Юлію Тимошенко – 20,4%, Петро Порошенко відстає від неї майже на чверть (15,7%), а замикає трійку Володимир Зеленський із 13,5% підтримки.

Читайте: Вибори 2019: Порошенко звернувся до кандидатів

Сергій Биков упевнений, основним мотивом голосувати на виборах є сильні лідерські якості політика та прорахована програма соціально-економічних змін. Жителі Центру розчаровані політикою діючої влади та бажають кардинальних змін.

Такі кардинальні зміни вони бачать у постатях Тимошенко та Зеленського. Хоча, Володимир Зеленський більше уособлює протестні настрої населення, які не є вирішальними у другому турі виборів.

– Якщо Володимир Зеленський і має шанси вийти до другого туру, то виграти перегони йому буде надскладно. Він не має ані команди, ані політичного досвіду. Досі він не представив жодних стратегій, що свідчить про їх відсутність.

Натомість, Юлія Тимошенко пропонує виважену стратегію перезавантаження країни, яка детально описана у Новому курсі. Конституціоналісти і юристи зауважують на можливості навести лад в країні шляхом впровадження парламентської республіки з ефективною системою балансу влади, а економісти позитивно відгукуються про економічну стратегію розвитку України.

Такий високий рівень підтримки програми Тимошенко пояснюється спільною з експертами розробкою програми. Фактично, Новий курс України – це не програма кандидата у президенти, а інструкція до стрибка із минулого у майбутнє, – констатував політолог.

Президентські рейтинги

Політолог: За кого голосують регіони України і центр / 9 фотографий

Нагадаємо, Факти ICTV підготували ексклюзивні прогнози експертів – як пройдуть президентські і парламентські вибори, в якому напрямку буде рухатись Україна та як розподілять державний бюджет.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка