PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Британська компанія Barclays Plc інвестує гроші в Закарпаття

Україна стає все більш привабливою країною для інвестицій. Сформовані та встановлені демократичні цінності є запорукою зацікавленості потужних інвесторів у розвитку країни, допомоги у впровадженні нових та сучасних технологій, створенні промислового потенціалу.

Британська компанія Barclays Plc інвестує гроші в Закарпаття

Для інвестування в Україну Barclays була створена компанія Gofer Mining Plc. Barclays LC володіє 100% цієї компанії. Представником інвесторів в Україні є Олександр Маштепа.

За словами Олександра Маштепи, Gofer Mining Plc планує здійснювати інвестиції в Мужиївське родовище поліметалевих руд, підприємство ТОВ Закарпатполіметали.

ТОВ Закарпатполіметали було єдиним в Україні діючим золотовидобувним підприємством, однак з 2007 року воно не працює, а з 2008 перебуває у процедурі банкрутства.

Читайте: Метінвест збільшив капінвестиції до рекордного за 7 років рівня

За період банкрутства підприємство стало повністю знищеним, майно неодноразово намагалися захопити, а вже в 2014 році особи, яких пов’язують з колишнім президентом Віктором Януковичем та міністром внутрішніх справ Віталієм Захарченком, закінчили почате.

Виробки знаходяться у критичному стані, доступ до деяких ділянок ускладнений, комунікації, рейки, підйомні механізми вивезені, відсутнє енергопостачання, вентиляція тощо.

Є інформація щодо провалів поверхні під виробками, промисловий майданчик не охороняється. Ті ж особи на підконтрольну ними ТОВ Карпатська рудна компанія ще у 2012 році незаконно отримали дозвіл на використання надр на Мужиївскому родовищі, який досі залишається дійсним.

– Такий стан підприємства, безумовно, не є інвестиційно привабливим, однак ми, як інвестор, хочемо показати, що націлені на тісну, довгу, плідну співпрацю з Україною, – говорить Олександр Маштепа.

Після 10 років банкрутства ініціативою інвестора введена процедура санації та розробляється її план. Відновлення платоспроможності підприємства здійснюється завдяки внеску інвестора до статутного капіталу товариства та погашення вимог всіх кредиторів, у тому числі і з бюджетних платежів, які накопичувалися тривалий період часу.

При цьому загальна сума заборгованості складає близько 35 млн грн.

– Ми готові до інвестування та подальшого розвитку підприємства. План інвестування затверджений у компанії, однак існує ряд проблем, які повинен вирішувати не тільки інвестор, а і держава та державні органи, зазначає Олександр Маштепа.

За його словами, саме дії державних органів призвели до такої ситуації. Підприємство позбавлено права користування земельною ділянкою під родовищем, і відновлення договору оренди землі є однією з основних умов інвестування.

Крім того, існує проблема із спеціальним дозволом на використання надр, який видали з порушенням законодавства на ПАТ Карпатська рудна компанія та який досі дійсний, незважаючи на той факт, що родовище не використовується та розграбоване.

– Інвестиції в розвиток такої стратегічної галузі, як добування та переробка поліметалевих руд, беззаперечно мають бути цікавими для України, особливо з урахуванням того, які зобов’язання бере на себе інвестор.

Ми, як інвестор, зацікавлені в співпраці і з Мінекономрозвитку і з  Кабінетом міністрів України, – підкреслив Олександр Маштепа.

Раніше Факти ICTV писали, що інвестори повертаються в Україну.

Джерело: УНІАН

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка