PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Права людей з інвалідністю в Україні та Європі

Кожен українець з інвалідністю має право на пільги від держави.

Інвалід

Однією з останніх пільг, яку Кабмін надав усім особам з інвалідністю, стала пільга на безкоштовну парковку і зберігання транспортних засобів.

Про решту пільг для усіх груп осіб з інвалідністю читайте нижче.

Пільги для осіб з інвалідністю 1 групи

Для людей з інвалідністю першої групи передбачено безоплатне придбання лікарських засобів у разі амбулаторного лікування, але тільки за рецептом лікаря. При цьому соціальная виплата українця не повинна перевищувати розмір мінімальної пенсії.

Всім людям з інвалідністю 1 групи дається 50% знижка на покупку ліків в разі амбулаторного лікування.

1 група інвалідності передбачає отримання безкоштовного або ж на пільгових умовах протезного обладнання побутового або медичного характеру (спеціальне взуття, ортопедичні вироби, засоби пересування, протези зубів, очей, щелеп, а також окуляри, слухові апарати та ін.).

Інвалід

Інвалід 1 групи має право безкоштовні санаторно-курортні путівки, якщо цього вимагає медичні показання.

Крім того, люди з інвалідністю першої групи претендують на безкоштовне встановлення телефону у себе вдома.

Люди з інвалідністю першої групи мають право на 50% знижку на проїзд у міському транспорті. Це регламентує закон про інвалідність в Україні.

Також безкоштовний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім метрополітену і таксі) та в транспорті приміського призначення. При цьому пільга поширюється і на особу, яка супроводжує людину з інвалідністю (але не більше одного).

Люди з інвалідністю по зору з ураженням опорно-рухового апарату можуть безкоштовно користуватися метрополітеном.

Людям з інвалідністю першої групи по зору надається право безплатного користування радіотрансляційної точкою.

Діти з інвалідністю в Україні та члени їхніх сімей мають право на поліпшення житлових умов в порядку, передбаченому чинним законодавством.

Пільги для осіб з інвалідністю 2 групи

Українці, які мають 2 ступінь інвалідності, мають право на безкоштовну купівлю ліків в разі амбулаторного лікування. При цьому, якщо вони отримують пенсію, що перевищує розмір мінімальної виплати, то таке право анулюється.

2 група інвалідності в Україні має право на покупку з 50% знижкою лікарських препаратів за рецептом лікаря в разі амбулаторного лікування.

Люди, які мають 2 ступінь інвалідності, можуть претендувати на безкоштовне або на пільгових умови отримання спеціального обладнання. Наприклад, коляски, ортопедичні вироби, ортопедичне взуттям, а також автомобілі. Крім того, держава зобов’язана забезпечити таких людей спеціалізованими протезами. Наприклад, 2 група інвалідності по зору має право на спеціальні окуляри. В список протезів входять: зуби, щелепи, слухові апарати, голосоутворювальні апарати, сурдотехнічні кошти, тощо.

Знак інвалідності

Люди, у яких друга група інвалідності отримують безкоштовне забезпечення санаторно-курортними путівками за наявності медичних показань.

Також людей з інвалідністю 2 групи забезпечують безоплатною установкою квартирного телефону.

Держава дає право на 50% знижку на вартість проїзду в транспорті повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту у період з 1 жовтня по 15 травня.

Читайте: Ветеранам Другої світової та інвалідам війни виплатять разову допомогу Візок чи милиці - не перешкода: курси боротьби для людей з інвалідністю у Дніпрі Інвалідність - не вирок: спортсмен-візочник допомагає пораненим бійцям

Безкоштовний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім метрополітену і таксі), а також на всіх видах приміського транспорту.

Люди з інвалідністю другої групи по зору і з ураженням опорно-рухового апарату мають право на безкоштовний проїзд у метрополітені.

Людям з інвалідністю другої групи по зору надається право безкоштовного користування радіотрансляційною точкою.

Діти з інвалідністю другої групи і їх сім’ї мають право на поліпшення житлових умов.

Пільги для осіб з інвалідністю 3 групи

Українці, у яких 3 група інвалідності, мають право на безкоштовні ліки в разі амбулаторного лікування. При цьому їх пенсія або допомога не повинна перевищувати мінімальний розмір.

3-тя група інвалідності в Україні має право на отримання безкоштовного або на пільгових умовах технічного обладнання. Наприклад, протезні вироби, ортопедичне взуття, засоби пересування та ін.

Безкоштовні санаторно-курортні путівки, якщо це передбачає медичний висновок.

Людям з 3 групою інвалідності надається 50-відсоткова знижка на проїзд на внутрішніх лініях повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня.

Держава гарантує безкоштовний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім метро і таксі), а також на всіх видах приміського транспорту.

Діти з інвалідністю: пільги в Україні

Діти з інвалідністю отримують безкоштовні ліки за рецептом лікаря в разі амбулаторного лікування.

Пільги для людей з інвалідністю з дитинства передбачають надання технічного обладнання (спеціальне взуття, слухові апарати, коляски, голосоутворювальні апарати і ін.).

Безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками за наявності медичних показань.

Діти з інвалідністю по зору і з ураженням опорно-рухового апарату, а також особи, які їх супроводжують, мають право на безкоштовний проїзд в метро.

Також надається 50-відсоткова знижка вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня (дана пільга також поширюється на особу, яка супроводжує людину з інвалідністю).

Сім’ї, в яких росте дитина з інвалідністю, мають право на першочергове поліпшення житлових умов.

Крім того, окремі пільги може надавати і місцева влада.

Пільги для людей з інвалідністю в Європі. Приклад: Німеччина

Заборона на необгрунтоване звільнення

Особи з інвалідністю тяжкого ступеня можуть бути звільнені тільки за згодою на їх звільнення відомства у справах інтеграції інвалідів.

Право на додаткову відпустку

Інвалід зі ступенем інвалідності від 50% має право на додаткову відпустку тривалістю 5 робочих днів на рік.

Пільги на робочому місці

Сюди входить ціла низка пільг, які інвалід може отримати у процесі роботи. Причому вони передбачені як для самого інваліда, так і для його роботодавця.

Пільги для самих інвалідів

 • Відшкодування витрат на придбання технічних допоміжних засобів для полегшення роботи.
 • Позика або дотація з метою заснування або збереження самостійної трудової діяльності.
 • Допомога в отриманні квартири, пристосованої для проживання інваліда.
 • Оснащення і пристосування житлового приміщення відповідно до потреб інваліда.
 • Оплата переїзду в квартиру, передбачену для проживання інваліда, або максимально зручно розташовану щодо місця його роботи.
 • Пільги на отримання водійського посвідчення, купівлю автомобіля або на переобладнання автомобіля відповідно до потреб інваліда.
 • Допомога у збереженні працездатності і, у тому числі, за особливих, пов’язаних з інвалідністю життєвих обставин.
 • Допомога у збереженні і розширенні професійних знань і навичок.
 • Оплата помічника для необхідної підтримки у трудовій діяльності.

До слова, до кінця 2019 року діти-сироти та окремі групи людей з інвалідністю отримають додаткову допомогу від КМДА.

Фото: Dreamstime

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

  Знайшли помилку в тексті?

  Помилка