PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

33 роки після аварії у Чорнобилі. Як радіація вплинула на природу та людей

33 роки після аварії у Чорнобилі. Як радіація вплинула на природу та людей

На одному любительському відео, поширеному в мережі біжить тварина схожа на лося. Та вона без рогів і шиї. Подібних роликів в інтернеті чимало. Автори, що їх виклали стверджують, що це чорнобильські мутанти.

Покинуте місто Прип’ять. На дозиметрі 1,51 мікрозіверта. Це перевищення норми радіаційного фону більш як у 10 разів. За словами учених, це місце буде непридатне для проживання ще мінімум 1000 років.

Але чому ж у таких умовах продовжують жити і більше того розмножуватись тварини і рослини?

Денис Вишневський – науковий працівник чорнобильського заповідника. Каже, аварія, як не дивно, навпаки посприяла розвитку природи.

Читайте: У Чорнобилі фотопастки зняли дивовижні речі

Марії Шовкуті 91 рік. І вона остання із Опачичів. Саме так називається село в чорнобильській зоні, звідки вивезли після аварії всіх мешканців. А вона єдина повернулась. Сама рубає дрова, порається на городі, готує і носить воду з місцевого колодязя. На здоров’я ніколи не нарікала.

У Національному центрі радіаційної медицини заперечують, що цезій, стронцій та інші елементи могли мати якийсь позитивний ефект на людей. Утім, без відповіді залишається питання: чи може радіація вплинути на генетику живих організмів і перетворити їх на мутантів.

Денис Вишневський з місцевого заповідника і дійсно відмічає дивну поведінку багатьох тварин. На його думку найімовірніше це ознака сказу.

Олена Бурдо вже багато років робить розтини польових хомячків – нориць. Це найпоширеніший вид у зоні відчуження. Вчені і дійсно фіксують зміни на генетичному рівні, утім візуально це поки не помітно.

Американець стверджує що дослідив 50 видів тварин із зони. Найбільш розповсюджені відхилення – це пухлини, зміна зовнішнього забарвлення, особливо у птахів і стерильність.

За кілька днів у Чорнобилі монстрів чи мутантів якими лякають в мережі, так і не знайшли. Єдине що дійсно жахає в зоні – це порожнеча.

До слова, обережно – монстри Чорнобиля! Кого можна зустріти в зоні відчуження.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка