PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Запуск ринку електроенергії пройшов набагато гладкіше, ніж в інших країнах – експерт

Запуск в Україні оптового ринку електроенергії пройшов успішно – відключень електроенергії та проблем із поставками електроенергії немає.

Запуск ринку електроенергії пройшов набагато гладкіше, ніж в інших країнах – експерт

Запуск в Україні з 1 липня оптового ринку електроенергії пройшов успішно, без будь-яких відключень електроенергії.

Про це в інтерв’ю виданню Деньги.ua розповів старший радник з питань енергетики USAID Шукру Богут.

– Було дуже цікаво спостерігати за тим, як відкривався ринок електроенергії. Не у всіх країнах цей процес проходив гладко, однак в Україні запуск був успішним. Нам потрібно розглядати два аспекти – технічний і фінансовий.

З технічної точки зору – усе відмінно, у нас як і раніше є електрика, немає відключень електроенергії та проблем із поставками електроенергії.

Що стосується фінансового аспекту, то зараз ми стежимо за тим, як працюють спеціальні зобов’язання з обслуговування населення (ПСО), – зазначив Шукру Богута.

На його думку, перші результати (роботи нового енергоринку. – Ред.) ми зможемо побачити через декілька тижнів.

– У нас зараз три місяці діятиме платформа для проведення торгів за двосторонніми договорами, а після цього буде обрано і запущено нову платформу – і усе це забезпечить повноцінну роботу енергоринку, – пояснив експерт.

За словами Шукру Богута, закон Про ринок електричної енергії, який було ухвалено у 2017 році, повністю відповідає європейським нормам та правилам, а також повністю відповідає Третьому енергетичному пакету ЄС.

Читайте: Запустивши енергоринок 1 липня, Україна виконала свої зобов’язання перед Європою – нардеп

– Він (закон) передбачає анбандлінг діяльності з виробництва та постачання електричної енергії від послуг передачі і розподілу електроенергії. Ці види діяльності тепер розділені. Як Ви знаєте, з 1 січня цього року було запущено роздрібний ринок електричної енергії. Це була перша частина запуску ринку електричної енергії. А з 1 липня запущено оптовий ринок електричної енергії, – зазначив експерт.

Шукру Богут підкреслив в інтерв’ю, що відкриття ринку – це все ще перехідний етап для завершення реформи.

– Тут усе добре – електроенергія виробляється, передається і розподіляється. Попит споживачів задовольняється суб’єктами генерації, передачі, розподілу та енергопостачання. Що ж стосується фінансових моментів, то тут потрібно ще провести додаткову роботу щодо розрахунків і клірингу фінансових операцій. Це стосується усіх ринкових сегментів: ринку двосторонніх договорів, і спотового ринку, або ринку на добу вперед, і ринку у межах доби, і балансуючого ринку, – зазначив експерт.

Нагадаємо, з 1 липня в Україні стартував другий етап енергореформи, який передбачає запуск нового оптового ринку електроенергії. Реформа ринку електроенергії передбачає впровадження європейської моделі, що стимулюватиме в Україні конкуренцію і появу нових учасників ринку. Позаштатний радник міністра енергетики та вугільної промисловості Сергій Чех заявив, що впровадження нової моделі ринку електроенергії вкрай важливо для української економіки.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка