PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Рада НБУ ініціює розширення своїх повноважень

Рада НБУ звернеться до Верховної Ради з ініціативою внесення змін до закону про Національний банк України.

НБУ

Глава ради Національного банку України Богдан Данилишин заявив, що відомство звернеться до парламенту з пропозицією ініціювати внесення змін до закону про НБУ, згідно з якими Рада зможе встановлювати для правління ключові показники ефективності грошово-кредитної політики.

Функцію оцінювання та контролю за грошово-кредитною політикою підкріплюватимуть інструментом впливу.

– Розглянути можливість розширення повноважень ради, надання йому статусу керівного органу НБУ, наділення більш дієвим інструментарієм в частині ухвалення рішень у разі недосягнення поставлених перед НБУ цілей, – написав він.

Серед інших можливих змін у законі він назвав усунення залежності в оплаті праці членів ради від членів правління центробанку, посилення підзвітності правління і ради суспільству, повне охоплення зовнішнім контролем всіх об’єктів НБУ, зменшення розміру загальних резервів для вивільнення коштів, посилення незалежності підрозділу внутрішнього аудиту НБУ та секретаріату ради.

Читайте: $2 млрд на рік – в НБУ розповіли подробиці нової програми МВФ

Крім цього, рада НБУ виступає за надання їй та експертам її секретаріату доступу до задокументованих моделей прогнозування і процесів НБУ, зокрема, моделі та алгоритмів розрахунків, використовуваних центробанком під час встановлення облікової ставки.

Данилишин наголосив на необхідності збільшення рівня комунікацій з Верховною Радою.

Нагадаємо, 8 жовтня Кабмін та НБУ підписали меморандум про взаємодію для досягнення стійкого економічного зростання та цінової стабільності.

Теги:
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка