PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Скільки українців готові продати паї після запровадження ринку землі – опитування

У разі запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення 70% власників паїв й надалі оброблятимуть їх самостійно або ж здаватимуть в оренду і лише 16% – мають намір продати, про що свідчить останнє опитування Рейтингу.

Ринок землі

За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою Рейтинг  24-27 жовтня, близько 25% респондентів мають земельний пай.

З них 6% – обробляють землю самостійно і 17% – здають в оренду.

Окрім того, більшість власників паїв (70%) у разі запровадження ринку землі продовжать їх обробляти або здавати в оренду, ще 16% планують продати.

Також 73% вважають вартість оренди несправедливою, протилежна думка у 15% респондентів.

Близько половини українців (42%) переконані, що вартість оренди землі має встановлювати держава, і 38% – визначатися ринком. При цьому молодь більше за ринок, а старші люди – за регулювання державою.

ЧитайтеАграрій чи аматор: що ви знаєте про ринок землі – ТЕСТ

Під час опитування соціологи також з’ясували, що більшість опитаних (53%) проти скасування мораторію на купівлю/продаж земель сільськогосподарського призначення, а підтримує 31%.

Водночас більше половини вважають, що можна запроваджувати ринок землі в Україні: з них 22% – за відкриття ринку якнайшвидше, 10% – через рік, 21% – через кілька років.

Ще 28% проти запровадження ринку землі взагалі будь-коли.

Соціологічна група Рейтинг провела дослідження Окремі аспекти ставлення населення до земельного питання з 24 по 27 жовтня 2019 року, опитавши 2 тис. українців віком від 18 років.

Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження – не більше 2,2%.

Факти ICTV розповідали про топ-6 міфів щодо відкриття ринку землі.

Джерело: Рейтинг

Фото: Dreamstime

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка