PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Транзит газу через Україну: на що робить ставку Росія і чи має план А

На що робить ставку Росія у газових переговорах з Україною і які сценарії застосовує – читайте на Фактах ICTV.

Транзит газу через Україну: на що робить ставку Росія і чи має план А

Президент центру глобалістики Стратегія XXI Михайло Гончар у і інтерв’ю журналісту Фактів ICTV Олексію Савицькому розповів, до яких заходів вдається Газпром, аби зірвати продовження транзиту газу через Україну, наскільки Україна готова до зими без російського газу та чи може українська сторона піти на поступки заради нового контракту.

– Про російський план А, який передбачає непродовження транзиту через Україну

– Вони саме цього і хочуть, маскуючи це під тим, що, мовляв, Україна буде винною в зриві транзиту. І це не є якоюсь несподіванкою. Вони достатньо системно, послідовно до цього йдуть. І вчорашній неуспішний раунд переговорів це підтверджує.

– Наскільки Україна повинна бути готовою до того, що Росія перекриє вентиль з 1 січня 2020 року ?

– Має бути готовою. Можна сказати, що завдяки корпоративній наполегливості Нафтогазу така підготовка велась. Наявність сьогодні більше 21 млрд кубічних метрів газу в підземних газосховищах – це і є гарний результат системної підготовки до кризового сценарію.

Для Газпрому ці переговори – це зустріч, де нічого не вирішиться. Вони навіть називають це дискусіями, а не переговорами чи консультаціями. Газпром показує, що для них це ширма, де можна пропагандистськи демонструвати певний конструктивний підхід.

Росія намагається показати, що домовлятися не хоче українська сторона. Вона намагається створити картинку, ніби позиція української сторони, залежно від людей, які перебувають за столом переговорів, відрізняється. Що є неконструктивна жорстка позиція Нафтогазу і Укртрансгазу, а є підходи політичного компоненту нашої делегації.

Росія хоче зробити тріщини в монолітній позиції української сторони.

Читайте: Газпром не зможе зупинити транзит через Україну: в НБУ пояснили чому

Позиція російської строни заточена на створенні газової кризи. Саме таким чином вона хоче довести Європейському Союзу, що газопроводи Північний потік-1 і Північний потік-2 мають не блокуватися європейськогою строною, а навпаки.

Тому Росії потрібно виставити Україну винуватицею кризи, щоб змусити новий склад Європейської комісії прийняти умови Москви.

– Україна готова розміняти перемогу в Стокгольмі на новий ринковий контракт ?

– Не думаю. Жоден суб’єкт господарювання, а підписувати його буде саме він, не погодиться $3 млрд проміняти на обіцянки Газпрому, який не виконує ні положення контракту, ні рішення арбітражної інстанції, яка вказана в цьому контракті.

– Наскільки анбандлінг (розділення Нафтогазу на дві компанії – Ред.) може гальмувати процес переговорів і чи можливо його реалізувати до кінця цього року ?

– Навіть якщо закон про анбандлінг ухвалять і відбудеться вся процедура, Газпром все одно знайде привід сказати, що там щось не так, щось з їхньої точки зору не відповідає європейському законодавству, тому це буде причиною відмови підписання контракту з такою недосконалою компанією.

Реалізувати процедуру анбандлінгу до кінця року цілком реалістично. 

До слова, раніше Факти ICTV писали про те, Нафтогаз готує новий позов проти Газпрому.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка