PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Акти техекспертизи на автомобілі з ГБО видавали без будь-якої перевірки – ЗМІ

З кінця 2019 року єдиним законним документом сертифікації автомобіля з ГБО є Сертифікат відповідності. Натомість Акти технічної експертизи, або як їх ще називають “Форма №5”, вже недійсні. Водночас з-поміж авто, що приїжджають на сертифікацію з цим актом, майже кожне друге не витримує перевірку через числені порушення встановлення газобалонного обладнання.

Акти техекспертизи на автомобілі з ГБО видавали без будь-якої перевірки - ЗМІ

Сертифікат відповідності видається у 500 лабораторіях по всій Україні. Щоб отримати такий сертифікат, автомобіль має пройти ретельну індивідуальну перевірку та випробування. Саме у цьому і є відмінність Сертифікату від Акту технічної експертизи.

Водії та установники газобалонного обладнання розповідають, що раніше як такої перевірки авто не проводилося, водій просто отримував папірець, де було зафіксовано, що автомобіль придатний до використання.

– Серед числених порушень та несправностей найнебезпечніша – встановлення старого непридатного ГБО під виглядом нового. До кінця минулого року вітчизняний авторинок був просто наповненим таким обладнанням, ввезеним з-за кордону, – розповідають експерти з сертифікації.

Читайте: Як правильно дезінфікувати авто від коронавірусу

Бланки актів технічної експертизи установникам продавали в Українській газомоторній асоціації, про це розповідають самі установники. Керівник УГА Степан Ашраф’ян це заперечує, але додає, що у них кілька сотень членів асоціації, і за всіма прослідкувати неможливо.

  • Акти техекспертизи на автомобілі з ГБО видавали без будь-якої перевірки - ЗМІ
  • Акти техекспертизи на автомобілі з ГБО видавали без будь-якої перевірки - ЗМІ
  • Акти техекспертизи на автомобілі з ГБО видавали без будь-якої перевірки - ЗМІ
Акти техекспертизи на автомобілі з ГБО видавали без будь-якої перевірки – ЗМІ / 3 фотографии

Противники нових правил сертифікації залучили до боротьби і деяких народних депутатів. Проте експерти впевнені, що їх просто використали, надавши завідомо неправдиву інформацію. Насправді ж цей супротив під виглядом боротьби з корупцією є нічим іншим як намаганням повернути старі схеми, коли продавці Актів технічної експертизи фактично торгували папірцями, випускаючи на наші дороги потенційні вибухівки.

До слова, раніше ми розповідали, як правильно оформити європротокол в Україні та що з ним робити далі.

Джерело: Надзвичайні новини

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка