Абрамова Юлія |

Кожний крок РФ щодо порушення безпеки України, отримає контрзаходи США – Амос Гогштайн

Амос Хохштайн

Після скасування санкцій США проти Північного потоку-2 і блокування Росією постачання газу через Україну, Сполучені Штати та Німеччина готують заходи протидії.

Під час другого дня дискусій на YES Brainstorming – нового формату Ялтинської Європейської Стратегії, організованої у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука, виступив старший радник з енергетичної безпеки Державного департаменту США і колишній радник американського президента Джо Байдена Амос Гогштайн

Відповідаючи на запитання журналіста Фактів ICTV в ексклюзивному інтерв’ю, він повідомив про взаємодію з німецькою стороною і контрзаходи на поведінку РФ щодо недотримання норм ЄС.

– Ми маємо справу не просто з газопроводом. Це енергетична позиція – важіль тиску Росії, який вона використовує для придушення України та інших країн Європи. Останнім часом ми сфокусовані на Північному потоці-2, але я розглядаю поведінку Росії щодо Європи набагато ширше, – сказав Гогштайн.

Турецький потік разом з Північним потоком-2 – це спроби Росії від’єднатися від України і забрати транзит разом з його доходами, водночас змушуючи європейські країни купувати і покладатися лише на Росію, додав Амос Гогштайн.

– Кожен крок, який вони зроблять у цьому напрямі, матиме контрзаходи і реакцію від нас. Але наразі, я не знаю точно, що саме вони заподіють, – повідомив він.

Амос Гогштайн утримався від конкретизації заходів  протидії Росії в інтересах конфіденційності.

– Якщо я заздалегідь скажу, якими будуть ці санкції, це може зробити їх недостатньо сильними. Наразі ми розмовляємо з вами, але росіяни теж слухають. Тому я не буду говорити, що ми зробимо. Але я вважаю, що набагато важливіше запевнити українців у тому, що ми їх підтримаємо, – повідомив представник США.

Він назвав президента Сполучених Штатів політиком, який найсильніше з-поміж інших  підтримує державність України, її народ і територіальну цілісність.

– Він розширив НАТО і завжди виконував зобов’язання. Ось чому таким важливим є наш договір із Німеччиною: одна справа те, що США погодилися на санкції і посилені заходи, але канцлер Німеччини Меркель, навіть після відходу з позиції, зобов’язала Німеччину запевнити, що поставки відбуватимуться через Україну, – сказав Гогштайн.

Старший радник з енергетичної безпеки Державного департаменту США Амос Гогштайн також запевнив у реакції США, Німеччини та Європейського Союзу у разі порушення безпеки України або інших країн.

Як засвідчує історія, санкції набагато ефективніші, якщо до них вдаватися разом з іншими країнами, зазначив Гогштайн.

Факти ICTV розповідають, про що говорили під час другого дня дискусій на YES Brainstorming.

Фото: Фонд Віктора Пінчука

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Факти ICTV
Читайте новини Факти ICTV у Google News.
Довіряйте лише перевіреним фактам.
Приєднатись
Завантаження...

Вгору Вгору
Знайшли помилку в тексті?
Помилка