У Київському метрополітені розробляють варіант запуску човникового руху непошкодженим тунелем на ділянці між станціями Либідська й Теремки.
Про це сказав на брифінгу директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор у суботу, 9 січня, повідомила журналістка програми Факти ICTV Вероніка Бойко.
За його словами, інтервал руху такого потяга становитиме до пів години.
Що таке човниковий рух
Під час човникового руху один і той самий потяг рухається в обидва боки однією і тією самою колією, без розвороту у кінцевих пунктах.
Для його організації необхідно мати відповідний рухомий склад, що може рухатися в обох напрямках і, зазвичай, має двері по обидва боки вагона.
У Київському метрополітені човниковий рух потягів відбувався під час будівництва станції Театральна влітку 1987 року, в перші роки роботи Оболонсько-Теремківської та Сирецько-Печерської ліній, а також із 25 жовтня 2012 року до 6 листопада 2013 року між станціями Виставковий центр – Іподром.
Закриття шістьох станцій метро Києва
У п’ятницю, 8 грудня, КМДА повідомила про зупинення руху поїздів синьої гілки київського метро на ділянці між станціями Теремки – Деміївська. На цьому відрізку запрацюють дублювальні маршрути наземного транспорту.
Причиною зупинення руху потягів київського метрополітену на ділянці Деміївська – Теремки синьої гілки метро стала розгерметизацію тунелю.