Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло припис прем’єр-міністрові Денису Шмигалю.
Про це повідомляє пресслужба відомства.
Зазначається, що у 2023 році Кабінет Міністрів ухвалив постанову №131 із порушенням вимог ст. 55 Закону України Про запобігання корупції. Кабмін не надіслав проєкти відповідних нормативно-правових актів для проведення антикорупційної експертизи.
Серед цих постанов є такі, які стосуються:
- затвердження бюджетів фондів соцстрахування;
- забезпечення житлом деяких категорій громадян;
- питання щодо об’єктів культурної спадщини;
- питання ліквідації наслідків збройної агресії РФ;
- створення різних центрів підтримки та охорони цивільного населення тощо.
У НАЗК наголошують, що уряд не надіслав для проведення антикорупційної експертизи постанови стосовно питань митної сфери, перетину кордону, змін до порядків використання коштів тощо.
НАЗК вимагає провести службове розслідування, а також притягнути до дисциплінарної відповідальності винних посадових осіб Кабінету Міністрів та відповідних центральних органів виконавчої влади.
В агентстві зазначають, що їхні приписи є обов’язковими до виконання. За невиконання припису керівник органу, підприємства, установи, організації несе відповідальність, передбачену статтею 188-46 КУпАП.