Застосування засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) під час повітряних атак з боку РФ – це стандартна практика, яка все частіше використовується не лише військовими.
Про це в ефірі телемарафону Єдині новини заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, коментуючи інформацію про ракетну атаку 13 січня, коли засобами РЕБ було придушено понад 20 ракет.
– Росія має потужну РЕБ, однак ми теж розвиваємося в цьому напрямку, у нас є підприємства, які давно цим займаються. Нині чимало навіть цивільних підприємств долучені до виготовлення систем РЕБ – ті ж антидронові рушниці і потужніші засоби. Тож у цьому напрямі йде активна робота, і це те, що, до речі, можуть закуповувати місцеві громади, – наголосив він.
За його словами, зброю місцева влада не може купити, проте засоби РЕБ, зокрема цивільних виробників, цілком доступні. Їх, звісно ж, треба перевіряти.
– І від FPV-дронів, і від ударних типу Ланцет. Так, це може впливати на засоби повітряного нападу противника… Ця робота вже проводиться. Сьогодні керівники певних компаній думають про свій особистий захист. Повітряні сили забезпечуються системами РЕБ для озброєння, але паралельно можна залучати і цивільних виробників, випробовувати їх – чи вони справді працюють, – пояснив Ігнат.
Речник ПС зауважив, що за цими засобами РЕБ – майбутнє, оскільки не потрібно витрачатися на дорогі ракети.
Під час ракетної атаки РФ по території України в ніч на 13 січня Силам протиповітряної оборони більш ніж 20 із 40 засобів повітряного нападу, які не потрапили в статистику збитих, вдалося заглушити засобами радіоелектронної боротьби.