Штучний інтелект допоможе розміновувати території України: підписано угоду

Розмінування територій за допомогою ШІ: Україна та компанія Palantir підписали угоду

Фото: Мінекономіки

Міністерство економіки України та технологічна компанія Palantir, яка спеціалізується на аналітиці великих даних, підписали угоду про партнерство, що передбачає у майбутньому залучення штучного інтелекту (ШІ) у процес гуманітарного розмінування українських територій.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби економічного відомства.

Документ підписали в Лондоні, в межах візиту до Великої Британії української делегації на чолі з першою віцепрем’єркою, очільницею Мінекономіки України Юлією Свириденко.

– Гуманітарне розмінування – нульовий етап відновлення України. Наразі потенційно забрудненими є 156 тис. квадратних кілометрів землі, в зоні ризику перебуває понад 6 млн українців. Саме тому прискорення гуманітарного розмінування, зокрема завдяки співпраці з такими технологічними компаніями, як Palantir, це можливість зберегти життя людей і швидше розпочати відбудову України, – сказала Свириденко.

З боку компанії Palantir документ підписував виконавчий віцепрезидент у Великій Британії та Європі Луїс Мослі, який заявив, що укладена угода допоможе врятувати життя українців та зміцнити економіку України.

ШІ в розмінуванні: що передбачає документ

Згідно із документом, передбачається співпраця за такими напрямами:

  • оцифрування операцій гуманітарного розмінування, автоматизація процесів, передбачених Національною стратегією протимінної діяльності на період до 2033 року;
  • розширення цифрових можливостей для координації вивільнення й оцінки земель, визначення пріоритетів регіонів та управління ризиками в протимінній діяльності;
  • використання асистента на базі платформи штучного інтелекту Palantir (AIP) для прийняття рішень у протимінній діяльності.

Очікується, що зазначена платформа працюватиме з великими базами даних. Їх формуватимуть структури, дотичні до виконання заходів протимінної діяльності (органи місцевого самоврядування, регіональної влади, міністерства та відомства, а також оператори протимінної діяльності).

До цих баз увійде як стала інформація, наприклад, оцінка економічної ефективності сільгоспземель, близькість забруднених територій до комунікацій тощо, так і оперативна, яка буде регулярно оновлюватися.

– Завдяки можливостям Palantir AIP, платформа аналізуватиме інформацію та надаватиме рекомендації щодо оптимізації процесів. Наприклад, зможе порадити, враховуючи всі дані, як найефективніше провести очищення конкретної території – за допомогою нових методів розмінування, таких, як дрони, чи із застосуванням традиційних методів. Кінцевою ж метою вбачається розмінувати території швидше та за менших витрат, – йдеться у повідомленні пресслужби.

Пілотний проєкт платформи було представлено на Першій Міжнародній донорській конференції з гуманітарного розмінування України, яка відбулася в Загребі 11-12 жовтня 2023 року.

Читайте також
Від початку року після гумрозмінування повернули понад 200 тис. га сільськогосподарських земель

Фото: Мінекономіки

Джерело: Штучний інтелект допоможе розміновувати території України: підписано угоду | Факти ICTV
Ілля Нежигай редактор стрічки
Категорії: Україна