Російські окупанти намагаються отримати стратегічну ініціативу та прорвати лінію фронту, на декількох напрямках ворог має тактичні успіхи. Впродовж доби деякі позиції можуть по кілька разів переходити “із рук в руки”.
Про це повідомив головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський.
Що відбувається на фронті
За словами Олександра Сирського, цього тижня по всій лінії фронту тривали важкі бої.
На Луганщині загарбники намагаються використовувати свою перевагу у повітрі, у ракетах та кількості артснарядів. Ворог хоче вийти на адміністративну межу Луганської області.
На Куп’янському напрямку російські війська зосереджені на селах Стельмахівка та Берестове (Луганської області). Ворог отримав певний успіх, але військові Сил оборони України його зупинили.
Також російські окупанти продовжують наступ на село Терни (Донецької області) на Лиманському напрямку, і намагаються витіснити ЗСУ за річку Чорний Жеребець. Проте успіху не мають.
На Сіверському напрямку противник наступає в районі Білогорівки та Роздолівки, намагається прорватися і блокувати Сіверськ, щоб наступати на Слов’янськ. Проте і тут Сили оборони зупинили ворога.
На Краматорському напрямку найбільш складно є поблизу Іванівського та Часового Яру. Росіяни намагаються повернути під свій контроль Кліщіївку та вийти на рубіж по каналу Сіверський Донець – Донбас.
Сили оборони покращили своє тактичне положення в районі Синьківки (Куп’янський напрямок) та Серебрянського лісництва (Лиманський напрямок).
Найскладніша ситуація на двох напрямках
Найскладніша ситуація фіксується на Покровському та Курахівському напрямках. Росіяни залучили до чотирьох бригад й намагаються йти у наступ на захід від Авдіївки та Мар’їнки – до Покровського та Курахового.
Командування задля збереження життя та здоров’я наших захисників ухвалило рішення переміститися на нові рубежі західніше Бердичів, Семенівки та Новомихайлівки.
– У цілому, на цих напрямках противник досяг певних тактичних успіхів, але оперативної переваги отримати не зміг, – наголосив головнокомандувач Сирський.
За його словами, наші збройні сили завдають ворогу максимальних втрат.
Ситуація на півдні
За інформацією, на Півдні, в Запорізькій та Херсонській областях ситуація доволі напружена. На Новопавлівському напрямку загарбники намагаються наступати в районі Старомайорського, на Оріхівському – в районах Роботиного та Вербового, а на Херсонському напрямку ворог все ще сподівається вибити наші підрозділи з Кринок.
Сирський наголошує, що на жодному з напрямків окупанти не мають успіхів.
На Херсонському напрямку Силам оборони навіть вдалося просунутися в районі Велетенського та встановити контроль над островом Нестрига.
Ситуація на півночі та Харківщині
В прикордонних населених пунктах Сумщини та Чернігівщини росіяни запускають ДРГ (диверсійно-розвідувальні групи). Важливо, що ознак підготовки ворога до наступу на ці райони немає.
Проте окупанти нарощують чисельність та перегруповують війська на Харківському напрямку. На найбільш загрозливих напрямках Сили оборони посилили артилерійськими та танковими підрозділами.
Також тривають роботи з обладнання та укріплення оборонних рубежів та позицій.