Чи можуть відмовити в адмінпослугах військовозобов’язаним українцям без військового квитка – відповідь Малюськи

Денис Малюська

Фото: Міністерство юстиції України

Військовозобов’язаних українців, які ухиляються від мобілізації і перебувають в Україні, можуть обмежувати у наданні адміністративних послуг, у разі, якщо в цих людей немає військово-облікових документів.

Як заявив очільник Мін’юсту Денис Малюська в інтерв’ю для YouTube-каналу Це ніхто не буде дивитись, держава має законне право вимагати такі документи під час звернення за послугами.

Військовозобов’язаним можуть обмежити надання адмінпослуг без військового квитка

За словами міністра, в Україні на сьогодні є “сотні, якщо не тисячі” послуг, які надає держава громадяням, і це ті місця, де українці перетинаються з державним апаратом. Тому, каже Малюська, згідно із законом про адмінпослуги, держава вимагатиме військово-облікові документи як умову надання цих послуг.

Це дозволить українській державі краще розуміти наявність в Україні військовозобов’язаних громадян.

– Це нормальний, правильний, природний процес. Процес триває. Я не можу сказати, що ми повсюдно запровадили такі механізми. Але, на моє переконання, він буде з’являтися все частіше. Все частіше для надання послуг військовозобов’язаним держава буде запитувати військово-обліковий документ, – заявив міністр.

Очільник Мін’юсту додає, що не варто очікувати масштабної реформи у зв’язку із цим, оскільки законодавство вже передбачає можливість вимагати військовий квиток.

Попри те, що в Україні є чимало адміністративних послуг, де від військовозобов’язаних громадян можуть вимагати додаткові документи, є галузі, на які це не поширюватиметься. Передусім, ідеться про надання послуг, які стосуються членів сімей військовозобов’язаних та їхніх дітей. Тут, каже Малюська, не буде перешкод з боку держави.

– Я переконаний, що за певних послугах ми не вимагатимемо. Це все, що стосується членів сім’ї військовозобов’язаного, дітей військовозобов’язаного. Тут держава жодних блоків не буде ставити. Ми досить обережно ставимося до оцінки, де послуги не є критично важливими, а де вони важливі, – каже він.

Водночас військово-облікові документи будуть потрібні за надання послуг, які сприяють поліпшенню комфортного життя військовозобов’язаних, каже міністр.

Читайте також
Військовий облік на підприємстві 2024: експерт розповів, як проводиться та що відомо
Ілля Нежигай редактор стрічки
Категорії: Україна