Зеленський доручив Умєрову отримати конкретні дати постачання Patriot

Володимир Зеленський

Скриншот: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський звернувся до українців у 860-й день повномасштабної війни.

Він повідомив, шо заслухав доповідь керівника зовнішньої розвідки та прем’єр-міністра України, а також розповів про доручення очільнику Міноборони щодо додаткових систем Patriot.

Звернення Зеленського 2 липня

Зеленський сказав, що доручив міністру оборони України Рустему Умєрову, який зараз перебуває в США з візитом, отримати конкретні дати: коли будуть поставлені додаткові системи Patriot, про які у нас домовленість із партнерами.

Керівник зовнішньої розвідки Олег Іващенко доповів главі держави про загрози та можливості, якими можемо скористатися. Зеленський зазначив, що у цьому питанні є хороші перспективи.

Глава уряду Денис Шмигаль доповів щодо заходів захисту енергооб’єктів: активний захист, РЕБ і все інше.

Зеленський зазначив, що прем’єр доповів також і щодо відбудови та нашої роботи з європейськими партнерами заради розширення імпорту електрики в Україну.

— Зараз ми повністю вибираємо обсяг імпорту, який погоджено з ЄС, і я вдячний усім сусідам за цю допомогу. Ми робимо все, щоб збільшити імпорт, і це має бути європейське рішення. Урядовці наші працюють над відповідною згодою, – сказав президент.

Президент дав доручення віцепремʼєр-міністру Михайлу Федорову представити аналіз щодо операторів зв’язку: що робиться для гарантування зв’язку в умовах відключень електрики та хто з операторів зв’язку не дотримується відповідних рішень.

— Доручив також міністру енергетики буквально в щоденному режимі інформувати людей про стан робіт в енергетиці, про наявні дефіцити і про те, що країна робить заради їх заповнення. Уряд повинен і значно активніше працювати для того, щоб у наших людей і наших компаній було більше можливостей закуповувати, виробляти, встановлювати все необхідне обладнання, щоб пройти цей складний період, – наголосив глава держави.

Читайте також
Орбан запропонував Зеленському розглянути припинення вогню заради мирних переговорів

Зеленський також прокоментував візит прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до Києва. Він назвав це чітким сигналом того, наскільки важливо для всіх нас у Європі зберігати єдність та робити спільні кроки.

— Багато говорили про шлях до миру, і саме до справедливого миру, тривалого, чесного. Я подякував і за участь у Саміті миру, і за підтримку комюніке. Розказав про те, чого ми вже досягли з партнерами в роботі між самітами, готуючи вже другий Саміт миру. Є хороші напрацювання і буде їх ще більше, – сказав він.

Президент додав, що запросив Орбана долучитись до відповідних зусиль. Він зауважив, що “ми бачимо, що це вже зовсім інші відносини України та Угорщини: конкретні, і ми враховуємо взаємні інтереси”.

Нагадаємо, 2 липня у Пентагоні відбудеться зустріч за участю міністрів оборони США та України Ллойда Остіна та Рустема Умєрова відповідно. Очікується, що вони обговорять посилення партнерства.

Марія Степанюк редактор стрічки, журналіст, оглядач
Категорії: Україна