Найближчими днями НАТО призначить свого представника у Києві для поглиблення відносин України з блоком, а також створить нове військове командування в Німеччині.
Про це заявив радник із нацбезпеки США Джейк Салліван під час конференції з оборонної промисловості у Вашингтоні.
НАТО призначить в Україні свого спецпредставника: що відомо
Під час своєї промови Салліван сказав, що незабаром НАТО оголосить про створення нового військового командування в Німеччині для навчання та оснащення українських військ.
Також Північноатлантичний блок оголосить про призначення високопоставленого представника у Києві для поглиблення відносин України з НАТО. Він буде “координатором взаємодії НАТО з високопоставленими українськими чиновниками”.
– Путін не зможе нас розділити. Він не зможе нас пережити. Він не може послабити нас. І в цій війні переможе Україна, а не Росія, – наголосив Джейк Салліван.
Нагадаємо, що раніше західні чиновники і помічники у Конгресі США повідомляли, що НАТО міркує над заснуванням посади постійного посланника в Україні, прагнучи підтримувати свої довгострокові зобов’язання перед Києвом під час повномасштабної війни. Зазначалося, що новий посланник координуватиме підтримку України з боку НАТО, включно з надходженням військової допомоги Києву від різних західних країн.
НАТО та індо-тихоокеанські партнери створять нові проєкти, зокрема щодо допомоги Україні
Радник з питань нацбезпеки США Джейк Салліван повідомив, що Північноатлантичний союз і його індо-тихоокеанські партнери (Австралія, Японія, Нова Зеландія та Південна Корея) запустять чотири нові спільні проєкти, пов’язані з допомогою Україні, штучним інтелектом, кібербезпекою та протидією дезінформації.
Він наголосив, що зв’язки між США, Європою та Індо-Тихоокеанським регіоном ніколи не були такими важливими і інтегрованими, як сьогодні.
За словами Джейка Саллівана, те, що відбувається в Європі, впливає на Індо-Тихоокеанський регіон. Натомість те, що відбувається в Індо-Тихоокеанському регіоні, впливає на Європу.
Радник із нацбезпеки США пояснив, що це стосується, зокрема, передання Північною Кореєю Росії балістичних ракет, якими вона вбиває цивільних українців.
А також торгівлі Китаю з РФ товарами подвійного призначення – мікроелектронікою та технологіями, які Росія використовує для виробництва крилатих ракет.
– Ми щодня працюємо над зміцненням нашого партнерства, зокрема запросивши країни Індо-Тихоокеанського регіону до участі в цьому саміті НАТО. Але ми маємо намір йти ще далі і найближчими днями члени Альянсу і наші індо-тихоокеанські партнери запустять чотири нові спільні проєкти щодо України, штучного інтелекту, протидії дезінформації та кібербезпеки”, – сказав Салліван.
Він не розповів подробиці щодо нових проєктів. Одначе сказав, що кожна з цих ініціатив відрізнятиметься одна від одної, але всі вони матимуть головну мету: використати унікальні переваги високорозвинених демократій для вирішення глобальних проблем.