Члени НАТО створять структуру для підтримки безпеки України (NSATU), також вони ухвалили рішення про мінімальне базове фінансування в розмірі €40 млрд протягом наступного року.
Про це йдеться у декларації Вашингтонського саміту НАТО.
Що таке NSATU
Союзники заявили про створення NSATU – структури, яка координуватиме надання військового обладнання та навчання для України членами НАТО та партнерами.
– Її мета – поставити безпекову допомогу Україні на міцну основу, забезпечуючи посилену, передбачувану та узгоджену підтримку. NSATU, яка діятиме в державах Альянсу, підтримуватиме самооборону України відповідно до Статуту ООН, – йдеться в декларації.
Водночас NSATU не буде робити НАТО стороною конфлікту. Вона підтримуватиме трансформацію сил безпеки та оборони України, сприяючи її подальшій інтеграції в НАТО.
План фінансування України членами НАТО
У документі також міститься зобов’язання довгострокової допомоги для України шляхом пропорційних внесків членів Блоку.
Йдеться про мінімальне базове фінансування в розмірі €40 млрд протягом 2025 року та забезпечення стійкого рівня допомоги у сфері безпеки.
Зобов’язання поширюється на витрати, пов’язані з наданням Україні військового обладнання, допомоги та навчання, зокрема:
- на закупівлю військової техніки;
- матеріальну допомогу;
- витрати, пов’язані з обслуговуванням, логістикою та транспортуванням військової техніки;
- витрати на військову підготовку;
- оперативні витрати, пов’язані з наданням військової підтримки Україні;
- інвестиції та підтримка оборонної інфраструктури та ОПК України;
- усі внески до трастових фондів НАТО для України, включно з нелетальною допомогою.
– Окрім військової підтримки, передбаченої цією обіцянкою, члени Альянсу мають намір продовжувати надавати Україні політичну, економічну, фінансову та гуманітарну підтримку, – йдеться у документі.
У перший день саміту НАТО президент США Джо Байден оголосив про передання Україні додаткової батареї Patriot, а також анонсував інші поставки для посилення нашої ППО.
За його словами, союзники по НАТО надішлють в Україну п’ять систем ППО великої дальності.