В Україні 16 липня спливає термін, протягом якого всі військовозобов’язані повинні були оновити дані. Через недотримання норм на чоловіків відповідного віку може бути накладено адміністративну відповідальність.
Чехія та Україна підписали низку угод, зокрема у сфері оборони. Тепер на території нашої країни побудують новий патронний завод. Також країна-партнер зобов’язалася до кінця 2024 року підготувати 1,7 тисяч українських військовослужбовців.
Рада 16 липня ухвалила низку рішень, зокрема про переведення годинників на літній час та скасування ввізних мит і ПДВ на енергетичне та протимінне обладнання.
Що відбулося в Україні та світі за добу 16 липня 2024 року – читайте далі в матеріалі на сайті Факти ICTV.
- Оновлення даних військовозобов’язаними
- Угоди Чехії та України з оборони
- Зеленський провів Ставку
- Рішення Ради
- Сальмонельоз у Києві
Оновлення даних військовозобов’язаними
16 липня спливає термін оновлення даних чоловіками віком від 18 до 60 років, відповідно до нового закону про мобілізацію. У разі нехтуванням цим військовозобов’язаним загрожує штраф від 17 000 до 25 500 грн.
Зокрема, як зазначила підполковник юстиції, представниця Центрального юридичного управління Генерального штабу ЗСУ Ірина Гарбуз, автоматично штрафи не виписуватимуться, тому що, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, накладення штрафу передбачається протягом трьох місяців з дати виявлення правопорушення, але не більше року з дати вчинення такого правопорушення.
Представниця Генштабу наголосила, що за одне правопорушення може бути лише один штраф.
Зокрема у Міноборони застерігають, українців за кордоном, які не оновили дані в ТЦК, штрафуватимуть.
— Тут не може бути якогось виокремлення. Усе так само — адміністративна відповідальність. Просто державі буде трошки складніше реалізувати це. З огляду на те, що люди вимушені були залишити свою державу, — пояснила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.
Дані можна оновити у ТЦК, ЦНАП, а також через мобільний застосунок Резерв+.
Термін оновлення даних не мають наміру продовжувати, оскільки, за словами директора департаменту кадрової політики Міністерства оборони України Марка Андрусяка, 60 днів – це достатній час для оновлення військово-облікових даних.
Угоди Чехії та України з оборони
Сьогодні, 16 липня, глава уряду Денис Шмигаль прибув з офіційним візитом до Праги для зустрічі зі своїм колегою Петром Фіалою.
Цього дня Україна уклала низку важливих угод та меморандумів з Чехією, зокрема й у сфері оборони. Так, відповідно до письмових домовленостей, в Україні побудують новий патронний завод. Відповідний документ було укладено між Sellier & Bellot та Укроборонсервіс.
Ще одна угода передбачає виробництво штурмових гвинтівок Colt CZ Group в Україні.
– Маємо хороші перспективи й сподіваємося на спільні проєкти з виробництва боєприпасів на території Чехії або в безпечних місцях в Україні. А також на спільний ремонт вертольотів типу МІ на території Чехії, – зазначив прем’єр Денис Шмигаль.
До того ж, між Чехією та Україною було підписано угоду, відповідно до якої до кінця 2024 року 1,7 тис. українських військовослужбовців пройдуть військові навчання в Чехії під керівництвом професійних інструкторів.
Зеленський провів Ставку
Основною темою Ставки верховного головнокомандувача, яку провів 16 липня президент Володимир Зеленський стала комплектація бригад для ротації.
– Багато часу присвятили темі комплектації бригад для ротації на найскладніших ділянках: люди, зброя, військова техніка, належне матеріально-технічне забезпечення. Доповідав начальник Генштабу Анатолій Баргилевич, – розповів голова держави.
Другою основною темою для обговорення під час Ставки стало озброєння. Зокрема, йшлося про весь перелік власного виробництва – снаряди, дрони, техніка, а також надходження від партнерів.
Рішення Ради
Верховна Рада 16 липня ухвалила законопроєкт №4201 про скасування переходу із зимового часу на літній.
— Тобто цього року ми ще в останню неділю (27-го) жовтня переведемо стрілки на зимовий час, і далі вже переведення на літній час із 2025-го й надалі не буде, — пояснив нардеп від Голосу Ярослав Железняк.
Рада скасувала ввізні мита і ПДВ на енергетичне та протимінне обладнання.
У документах є правки про звільнення від мита та ПДВ на ввезення в Україну обладнання для енергетики, зауважив Ярослав Железняк. Це стосується:
- електрогенераторного обладнання;
- обладнання для вітро- та сонячної генерації;
- акумуляторів (крім акумуляторів малої потужності),
- обладнання для протимінної діяльності;
- обладнання для виготовлення засобів протидії технічним розвідкам.
Сальмонельоз у Києві
У столичному приватному дитячому садку зафіксовано спалах сальмонельозу. Це захворювання було виявлено у трьох працівників дошкільного закладу.
Триває епідеміологічне розслідування спільно з Київським міським центром контролю та профілактики хвороб. Зокрема, було здійснено відбір зразків води питної, санітарно-гігієнічних змивів з об’єктів довкілля та бактеріологічне дослідження персоналу на носійство кишкових інфекцій.