Що означає приспущений прапор та коли це робиться

що означає приспущений прапор

Державним символом України є Державний Прапор України.

Державний Прапор України — стяг, який складається з двох рівновеликих горизонтальних смуг: верхньої – синього кольору та нижньої – жовтого кольору.

Його встановлюють на адміністративних будівлях установ, підприємств, організацій та навчальних закладів, а також на житлових будинках (у дні державних свят), а також в інших випадках, установлених законом.

Підняття та опускання Державного Прапора України здійснюється згідно з прапорним етикетом. Що означає приспустити прапор в Україні — читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Приспущений прапор: що означає

Закон України Про державні символи України, порядок їх використання та захисту відповідно до Конституції України встановлює опис державних символів України та визначає порядок їх використання та захисту. Дізнаймося детальніше, що означає приспущений прапор в Україні.

Згідно з прапорним етикетом Державний Прапор (стяг), спущений на пів древка (пів щогли), означає жалобу.

Згідно з особливостями використання Державного Прапора України під час траурних церемоній у разі оголошення жалоби Державний Прапор України використовується в траурному оформленні. Для цього прикріплюється чорна стрічка до верхньої частини древка.

Державний Прапор України, піднятий на прапоровій щоглі (флагштоку), необхідно приспускати на половину її висоти так, щоб нижня кромка полотнища розміщувалася по середині прапорової щогли (флагштоку).

Якщо на момент оголошення жалоби Державний Прапор України не було піднято, то його піднімають до вершини прапорової щогли (флагштоку) й одразу повільно приспускають.

Під час підняття прапора наполовину необхідно спочатку підтягти його до верху, а потім повільно опустити наполовину. Після закінчення жалоби спуск Державного Прапора України проводять у зворотному порядку.

Також приспускати Державний прапор з флагштока можуть через погіршення погоди, щоби вберегти полотнище від пошкоджень. Після поліпшення погодних умов прапор знову підіймають.

Читайте також
Чи дозволено в Україні подвійне громадянство у 2025 році
Юлія Гайдук редакторка стрічки
Категорії: Україна
Теги: Україна