Міністерка оборони Чехії Яна Чернохова заявила, що її країна запустить нову ініціативу із закупівлі артилерійських боєприпасів для України на 2025 рік.
Про це вона сказала в інтервʼю Deník N, передає Radio Prague International.
Чехія запустить нову ініціативу для України: що відомо
Повідомляється, що робоча назва проєкту — Ініціатива 2025.
Участь у ній візьмуть пʼять чеських компаній: Czechoslovak Group, STV Group, Omnipol з Ompo Holding, Colt CZ Group SE і DSS.
Вони вироблятимуть боєприпаси для України за гроші європейських донорів.
– Це природне продовження механізму, який вже працює. Крім того, що раніше донори виділять кошти, то швидше наші компанії підпишуть довгострокові контракти, – розповіла Чернохова.
Також вона зазначила, що Міноборони Чехії зараз досліджує, що саме компанії зможуть поставити в Україну наступного року.
Фактично Прага стане посередником між донорами — європейськими країнами і виробниками зброї.
Які країни підтримали проєкт
За словами уповноваженого чеського уряду з питань відновлення України Томаша Копечного, проєкт підтримали Данія, Нідерланди й Німеччина.
Переговори про фінансування ініціативи можуть почати наприкінці цього літа.
Деталі залежатимуть від того, що визначать пріоритетом у закупівлях — снаряди калібру 155 мм чи калібру 152 мм або ж інший тип боєприпасів великого калібру.