Російська прокуратура запросила до 24 років колонії для українських громадян, які служили в Азові, зокрема працювали в його тиловому забезпеченні.
Про це повідомило російське видання Медіазона.
В РФ судять полонених азовців
Російська прокуратура запросила строки для 23 українців. Підсудні в різний час служили в Азові.
Деякі брали участь в обороні Маріуполя та Азовсталі, інші на момент повномасштабного російського вторгнення вже залишили службу, але були затримані, зокрема, під час “фільтрації”.
Але на лаві підсудних опинилася 21 людина, яку зараз утримують у СІЗО-5 Ростова-на Дону. Російське держобвинувачення запросило:
- 24 роки колонії для Олега Тишкула;
- 23 роки колонії для Артема Гребешкова, Артура Грецького, Олексія Смикова, Ярослава Ждамарова та Олександра Мероченця;
- 22 роки колонії для Анатолія Грицика, Олега Міжгородського, Олександра Мухіна і Микити Тимоніна;
- 21 рік колонії для Олександра Ірха;
- 19,5 років колонії для Олега Жаркова;
- 19 років колонії для Лілії Руденко;
- 17 років колонії для Олени Аврамової, Олени Бондарчук і Лілії Павріанідіс;
- 16 років колонії для Ніни Бондаренко, Наталії Гольфінер, Ірини Могитич і Владислави Майбороди;
- 16,5 років колонії для Марини Текіної.
Ще двоє – Давид Касаткін і Дмитро Лабінський – раніше повернулися в Україну у межах обміну. Але прокуратура в РФ заочно запросила для них 24 і 23 роки колонії відповідно.
Щодо загиблого в російському СІЗО Олександра Іщенка справу закрили, тож термін йому не запитували.
Видання пише, що РФ хоче судити дев’ятьох полонених українок, більшість з яких були кухарками в Азові. Оскільки жіночих колоній суворого режиму в Росії немає, прокуратура для українок вимагає терміни з відбуванням у колонії загального режиму, для українців – суворий режим.
Прокуратура РФ вважає доведеним, що всі підсудні проходили службу в Азові, висловлювали “негативне ставлення до російськомовного населення”, а також дотримувалися “проукраїнських радикальних поглядів”.
Спершу “справу” щодо них “порушили” у сепаратистському квазіутворенні “ДНР”, де українців утримували у СІЗО Донецька. Згодом “справу” перенаправили до Південного окружного військового суду Ростова-на-Дону.