Готували підпали об’єктів Укрзалізниці: у Чернівцях затримали поплічників РФ

Поплічники РФПоплічники РФ

Фото: СБУ

У Чернівцях правоохоронці затримали трьох поплічників РФ, які готували низку підпалів на об’єктах Укрзалізниці. 

Про це інформує Служба безпеки України.

Поплічники РФ хотіли знищити релейні шафи Укрзалізниці на Буковині

Поплічниками РФ виявилися двоє рідних братів та їхній спільний знайомий. Російська спецслужба завербувала їх через Telegram-канали, де чоловіки шукали легкого заробітку.  

Спочатку підривною діяльністю на користь країни-агресора займалися лише брати. На початку вересня цього року з ними зв’язався  куратор і дав завдання – брати мали намалювати сім провокативних графіті на вулицях Чернівців.  

Після виконання цього тестового завдання росіянин запропонував братам підпалювати релейні шафи. За задумом РФ, це мало зірвати рух залізницею в регіоні.

Після того як брати здійснили перший підпал, вони вирішили залучити свого знайомого, який був безробітним мешканцем Чернівців. 

За даними правоохоронців, всі наступні підпали поплічники РФ планували здійснювати втрьох.

Яке покарання загрожує поплічникам РФ

Однак згодом працівники СБУ і Нацполіції затримали всіх трьох зловмисників. 

Під час обшуків у їхніх помешканнях вилучено телефони із доказами підривної діяльності на користь країни-агресора. 

Наразі зловмисники перебувають під вартою. Їм повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 28 і ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу України (диверсія, вчинена за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану).

Поплічникам РФ загрожує довічне позбавлення волі.

Читайте також
Шпигував за мобільними групами ППО: в Одесі затримали агента РФ
Агент РФ шпигував за ППОАгент РФ шпигував за ППО
Джерело: Готували підпали об’єктів Укрзалізниці: у Чернівцях затримали поплічників РФ | Факти ICTV
Аліна Гончаренко редакторка стрічки новин
Категорії: Україна