Кожна країна, яка постачає Україні далекобійну зброю, повинна сама вирішувати, чи дозволяти використовувати її для ударів по Росії.
Про це сказав генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час пресконференції в Лондоні після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером.
Дозвіл Україні використовувати далекобійну зброю по Росії
Журналісти запитали про можливість дозволити ЗСУ здійснювати удари по цілях в Росії за допомогою західної зброї. Рютте сказав, що кожен союзник сам вирішує, як буде використовуватися його зброя.
– Юридично це можливо, тому що юридично Україна має право використовувати свою зброю, якщо вона може вражати цілі в Росії, якщо ці цілі становлять загрозу для України. Але чи будуть це робити окремі союзники, зрештою, завжди залежить від них, – сказав генсек НАТО.
Він додав, що це питання обговорювалося на тристоронній зустрічі. Проте рішення залежить від конкретних країн-союзників.
Відповідаючи на питання журналістів, чи підтримує він удари по Росії, генсек НАТО знову сказав, що “з юридичної точки зору це можливо”.
– Але тепер ви запитуєте не лише про законність, а й пов’язуєте це з однією конкретною зброєю. І це не моя справа. Це, зрештою, справа окремих союзників, – пояснив свою позицію Рютте.
Раніше генсек НАТО повідомляв, що партнери України мають обговорити зняття обмежень на удари вглиб РФ під час наступного Рамштайну.