За три місяці ворог здійснив майже 60 атак на порти і зерносховища – Кулеба

Окупанти посилюють удари по портовій інфраструктурі

Окупанти посилюють удари по портовій інфраструктурі. Фото Олексій Кулеба

Російські окупанти цілеспрямовано посилюють ракетні та дронові атаки на портову інфраструктуру України.

Про це заявив віцепрем’єр-міністр з відновлення, міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

Окупанти посилюють удари по портовій інфраструктурі

Мета цих атак – зниження експортного потенціалу України. Йдеться про свідоме провокування продовольчої кризи у тих частинах світу, які прямо залежать від постачання українського зерна.

За словами міністра, цілями ворожих обстрілів насамперед є:

  • порти;
  • цивільні судна;
  • зерносховища.

За останні три місяці окупанти завдали майже 60 ударів по портовій інфраструктурі.

Наслідком стало пошкодження та знищення майже 300 об’єктів портової інфраструктури, 177 транспортних засобів та 22 цивільних суден.

Постраждали 79 цивільних. Серед них працівники портів, логістичних компаній та екіпажів суден.

– Кожен воєнний злочин задокументовано правоохоронцями. І Росія буде відповідати за кожну атаку проти цивільних, людяності та міжнародного права. Мовчання та бездіяльність лише посилюють безкарність ворога, тож світове товариство має посилювати тиск на РФ, – зазначив Кулеба.

Міністр додав, що світ має відповідно реагувати на російські атаки, адже наслідки обстрілів відчутні не лише для України.

Насамперед це позначається на державах Глобального Півдня та Європи. Понад 40 країн сьогодні отримують наше зерно – серед них Єгипет, Лівія, Туніс, Алжир, Китай, В’єтнам, Індонезія, Іспанія, Туреччина, Нідерланди.

Нагадаємо, напередодні 9 жовтня російські окупанти поцілили балістикою по цивільному контейнеровозу  Shui Spirit під прапором Панами. Внаслідок удару загинули 8 людей. Ця атака стала третьою за тиждень.

Читайте також
Вибухи у Запоріжжі зранку: ворог завдав удару КАБами, є руйнування та поранені

Фото: Олексій Кулеба

Анастасія Кожушко редакторка стрічки
Категорії: Україна