Удари українських військ по об’єктах у Росії можуть вплинути на наступальні дії ворога по всій території бойових дій в Україні.
Таку димку висловили експерти Інституту вивчення війни (ISW).
Як атаки ЗСУ на склади боєприпасів РФ вплинуть на поле бою
У ISW нагадали, що 9 і 10 жовтня українські захисники атакували базу зберігання Шахедів у Краснодарському краї та склад боєприпасів у Республіці Адигея РФ.
Аналітики пояснили, що російська армія покладається на Шахеди, щоб завдавати ударів як по населених пунктах і містах на передовій, так і в тилу, витрачаючи близько 10 тисяч артилерійських снарядів на добу по передових українських позиціях.
Експерти Інституту вивчення війни також нагадують, що у вересні цього року ЗСУ атакували склади боєприпасів Октябрьский, Торопець у Тверській області та Тихорецьк у Краснодарському краї.
Зокрема, 8 жовтня Сили оборони України завдали удару по російській базі зберігання ракет і боєприпасів у Карачеві Брянської області, в результаті чого було знищено десятки будівель для зберігання боєприпасів, залізничні вагони і, ймовірно, значну кількість боєприпасів, ракет і дронів.
Однак, на думку аналітиків ISW, хоча наслідки одного удару навряд чи суттєво вплинуть на військові зусилля Росії, повторні атаки на склади боєприпасів у РФ можуть змусити російське військове командування прийняти рішення про реорганізацію і розосередження систем підтримки та матеріально-технічного забезпечення в тилових районах Росії.
Такі кроки необхідні ворогу, щоб пом’якшити наслідки ударів ЗСУ шляхом масової оптимізації російської логістики, яка використовується для підтримки повномасштабної війни в Україні.
В Інституті вивченні війни наголосили, що своєчасне зняття обмежень на використання західних систем і продовження розвитку власних ударних можливостей України на великій відстані можуть дозволити ЗСУ ефективніше використовувати такі вразливі місця ворога до того, як він розгорне контрзаходи.
– Українські удари по об’єктах у Росії можуть вплинути на наступальні операції на всьому театрі бойових дій в Україні, якщо українські сили матимуть матеріальні засоби, можливості та дозвіл на проведення масштабної кампанії із завдання ударів по матеріально-технічних і допоміжних об’єктах у Росії, – резюмували експерти ISW.
Повномасштабна війна в Україні триває вже 961-шу добу.
За ситуацією в містах можна стежити на інтерактивній карті бойових дій в Україні та карті повітряних тривог в Україні.