ППО, боєприпаси та бронетехніка: Байден оголосив про пакет допомоги на $425 млн

Байден у розмові із Зеленським оголосив про пакет допомоги на $425 млн

Сполучені Штати оголосили про пакет допомоги для України на суму $425 млн, до якого увійшли нові системи ППО та далекобійне озброєння.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський за підсумками телефонної розмови зі своїм американським колегою Джо Байденом. Пізніше перелік нового озброєння, яке отримає Україна, оприлюднив Пентагон.

Пакет військової допомоги від США

За словами президента, сьогодні Байден оголосив про оборонний пакет для України на суму $425 млн, до якого увійшли нові системи протиповітряної оборони й далекобійне озброєння.

Водночас за даними Білого дому, до пакету допомоги увійдуть боєприпаси класу повітря-земля, бронетехніка, а також “критично важливі боєприпаси для задоволення нагальних потреб України”.

– У найближчі місяці Сполучені Штати нададуть Україні низку додаткових можливостей, зокрема сотні перехоплювачів протиповітряної оборони, десятки систем тактичної протиповітряної оборони, додаткові артилерійські системи, значну кількість боєприпасів, сотні бронетранспортерів і бойових машин піхоти, а також тисячі додаткових броньованих автомобілів, що допоможе оснастити Збройні сили України, – йдеться у повідомленні.

Володимир Зеленський подякував президенту США за “непохитну підтримку України від початку повномасштабного російського вторгнення”.

Що увійде до пакету військової допомоги Україні

За даними Пентагону, до нового пакету військової допомоги Україні від США увійдуть:

  • додаткові боєприпаси для вдосконалених зенітно-ракетних комплексів (NASAMS);
  • ракети RIM-7 і підтримка протиповітряної оборони;
  • зенітні ракети Stinger;
  • боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем (HIMARS);
  • боєприпаси класу повітря-земля;
  • 155-мм і 105-мм артилерійські боєприпаси;
  • ракети з трубчастим пуском, оптичним відстеженням і дротовим наведенням (TOW);
  • протитанкові системи Javelin і AT-4;
  • високомобільні багатоцільові колісні транспортні засоби (HMMWV);
  • стрілецька зброя і боєприпаси;
  • гранати, теплові та навчальне обладнання;
  • обладнання та боєприпаси для підриву та запасні частини;
  • допоміжне обладнання, навчання та транспортування.

Розмова Байдена із Зеленським

Крім того, президент України запропонував американському лідеру розглянути можливість розвитку спільного виробництва зброї.

Також обговорювалось питання додаткових тренувань для українських воїнів.

– Окрему увагу приділили майбутньому онлайн-засіданню Української оборонної контактної групи, формату Рамштайн. Поінформував президента Байдена про своє сьогоднішнє звернення до українського парламенту, під час якого План перемоги отримав тверду підтримку всіх парламентських партій та груп. Завтра представлю його нашим партнерам із ЄС на засіданні Ради Європи, – заявив президент Зеленський.

Своєю чергою у Білому домі повідомили, що президент Байден поінформував Зеленського про свої зусилля, спрямовані на збільшення безпекової допомоги Україні протягом решти терміну його перебування на посаді.

У Білому домі додали, що президент Зеленський повідомив Байдену про свій План перемоги, і обидва лідери доручили своїм командам продовжити консультації щодо подальших кроків.

Крім того, обидва лідери зобов’язалися інтенсифікувати планування допомоги у сфері безпеки разом з міжнародними партнерами, щоб забезпечити Україну обладнанням, необхідним для перемоги.

Читайте також
Зустріч лідерів у форматі Рамштайн відбудеться у листопаді – Білий дім
Джерело: Офіс президента, White House
Ілля Нежигай редактор стрічки
Юлія Захарченко редакторка стрічки
Категорії: Україна