Уразили склад у РФ: CNN вперше показав роботу українських БпЛА Лютий

Атака БпЛА на РФ

Фото: Генштаб

Видання CNN показало, як українські розвідники застосовують далекобійні безпілотники Ан-196 Лютий, які нещодавно атакували склад в районі Котлубані в РФ, де розміщувалися іранські ракети. 

Про це йдеться у матеріалі CNN.

Як працюють українські БпЛА

Зазначається, що видання отримало безпрецедентний ексклюзивний доступ до одного з українських підрозділів безпілотників далекого радіусу дії, що входить до складу ГУР. 

Його учасники називають себе підрозділом БпЛА великої дальності.  

Під запис журналістам дозволили поспілкуватися лише з двома особами, і то лише за позивними: з командиром із ГУР на псевдо Серж та з командиром підрозділу на псевдо Вектор. 

Серж розповів, що він особисто контролював понад 500 атак безпілотників далекої дії на територію Росії з моменту її повномасштабного вторгнення в Україну. 

Журналісти CNN провели два дні, подорожуючи Україною з підрозділом безпілотників якраз тоді, коли він готувався запустити понад 100 безпілотників у ніч на 29 вересня на територію Росії.  

За словами українських розвідників, їхньою ціллю був склад боєприпасів РФ, а саме вагони потяга, які стоять всередині депо, завантажені нещодавно доставленими іранськими ракетами. 

Цей склад розташовано на околиці села Котлубань у Волгоградській області Росії.

Запуск БпЛА Лютий по цілях в РФ

Вектор розповів, що в атаках БпЛА на РФ планування — це, можливо, 60% успіху. За його словами, усе залежить від планування. 

Також українські воїни зазначили, що попри якісну протиповітряну оборону РФ, їм вдається знаходити вікна у російській ППО під час дронових атак.  

За словами захисників, кожен безпілотник запрограмовано на понад 1000 різних маршрутних точок. Це необхідно для того, щоб уникнути комплексних систем ППО країни-агресорки. 

Український захисник на псевдо Вектор розповів, що військові використовують й інші дрони, зокрема вітчизняний Рубака.

За його словами, вони мають вирішальне значення для успіху будь-якої операції. Ключова мета – подолати протиповітряну оборону та відвернути російський вогонь від дрона Лютий, який часто несе корисне навантаження до 250 кілограмів.

Специфіка атак БпЛА

Для того, щоб обдурити російські радари, українські захисники кріпили на крила безпілотників смужки металевої фольги. 

Вектор наголосив, що цілі дронової атаки у Котлубані – виключно військові об’єкти.

Безпілотники Люті у темряві вивозили на позиції – до місць запуску. Позаду рухався автомобіль з операторами.

Водночас у той самий час в інших регіонах України приблизно 80 працівників української розвідки готували до запуску 90 інших безпілотників, не всі з цих БпЛА – Люті. 

Як розповів Серж, приблизно 30% усіх безпілотників, які запускалися, були як приманка.  

Атака дронів на склад у Котлубані

За даними українських воїнів, безпілотники були запрограмовані на політ на відстань від близько 725 м до 885 м. Водночас Лютий був головним – призначеним для удару по складу боєприпасів у Котлубані. 

За словами українських розвідників, успіх операції відстежується трьома способами:  

  • за допомогою розвідки на землі;
  • повідомлень у російських Telegram-каналах;
  • і пізніше аналізу за допомогою супутникових технологій.

Лише після оцінки всіх трьох способів операція може вважатися успішною чи ні.

Вже після атаки початкові супутникові знімки складу боєприпасів у Котлубані показували випалені поля в результаті горіння трави.

ГУР поділилося з CNN відео з району депо. CNN вдалося самостійно переглянути відео без розмиття, щоби перевірити його автентичність. 

Джерело в оборонній розвідці повідомило CNN, що їхні знання про місце розташування камери в поєднанні з її відстанню від Котлубані дали змогу їм переконатися, що вибухи всередині депо були потужними. 

У прискореному відео показано 11 вибухів, які відбуваються протягом 56 хвилин між 2:22 і 3:18 ночі – саме в той період, протягом якого українські безпілотники повинні були приземлитися по цілях.  

Американські журналісти також змогли незалежно перевірити через джерела, що відбувся прямий удар по об’єкту.

Читайте також
ГУР на території РФ знищило літак Ту-134, яким літало керівництво Міноборони
Джерело: Уразили склад у РФ: CNN вперше показав роботу українських БпЛА Лютий | Факти ICTV
Аліна Гончаренко редакторка стрічки новин
Категорії: Україна