G7 і ще три країни стурбовані та готують відповідь через війська КНДР у Росії

Армія КНДР

Фото: Getty Images

Країни G7, а також Японія, Південна Корея та Нова Зеландія серйозно стурбовані відправленням солдатів КНДР до Росії на війну проти України та готують відповідь.

Про це йдеться у спільній заяві країн та голови дипломатії ЄС Жозепа Борреля на сайті МЗС Японії.

Заява країн G7 та трьох держав щодо військ КНДР у РФ

У своїй заяві десять країн висловили “серйозну стурбованість у зв’язку з розгортанням військ КНДР в Росії, які можуть бути використані на полі бою проти України”.

Наголошується, що пряма підтримка з боку КНДР агресивної війни Росії проти України, окрім демонстрації відчайдушних зусиль Москви компенсувати свої втрати, означатиме небезпечне розширення конфлікту, що матиме серйозні наслідки для миру і безпеки в Європі та Індо-Тихоокеанському регіоні.

Це є подальшим порушенням міжнародного права, зокрема принципів Статуту ООН.

Підписанти засудили посилення військової співпраці між КНДР та Росією, зокрема експорт Північної Кореї, незаконну закупівлю Росією її балістичних ракет, а також їх використання проти України.

Також країни стурбовані потенційною можливістю передання будь-яких ядерних технологій або технологій, пов’язаних з балістичними ракетами, з Росії до КНДР. Країни G7 закликали Північну Корею припинити надавати допомогу Росії в її агресивній війні.

— Ми підтверджуємо нашу непохитну відданість підтримці України, яка захищає свою свободу, суверенітет, незалежність і територіальну цілісність. Ми працюємо з нашими міжнародними партнерами над скоординованою відповіддю на цей новий розвиток подій, – йдеться у заяві.

Війська КНДР у Росії

5 листопада міністр оборони України Рустем Умєров підтвердив, що у Курській області РФ відбулись перші боєзіткнення з північнокорейськими військовими.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що на Курщині кількість військових КНДР зросла до 11 тис.

За інформацією глави держави, Україна знає всі місця, де росіяни зосередили війська Північної Кореї, тому може завдати превентивних ударів, якщо західні партнери нададуть відповідні дозволи для Києва.

За даними розвідки Південної Кореї, переважна більшість військ КНДР, які прибули на територію РФ, зосереджені на Далекому Сході, де відбувається їх оснащення, навчання тощо.

Читайте також
КНДР запустила балістичні ракети у бік Японського моря: що відомо
Марія Степанюк редактор стрічки, журналіст, оглядач
Категорії: Україна