Ядерна зброя і НАТО: українці назвали найкращі гарантії безпеки

Україна-НАТО

Фото: Depositphotos

Українці приблизно рівною мірою вважають найкращими гарантіями безпеки для України власну ядерну зброю та вступ до НАТО. 

Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування на замовлення Центру Нова Європа. 

Ядерна зброя і НАТО: українці назвали найкращі гарантії безпеки

Згідно з результатами опитування, 31,3% громадян України вважають розробку ядерної зброї найкращою гарантією безпеки. Трохи менше (29,3%) вважають найкращою гарантією безпеки – поступовий вступ України до Північноатлантичного блоку. 

Водночас інші варіанти гарантування безпеки є менш популярними серед українців. 

Так, в ефективність оборонного союзу зі США вірить 11,2% громадян України. 

А покладатися на миротворців ООН готові лише 8,9% українців. Натомість в ефективність військ європейських країн на території України вірить ще менше опитуваних громадян України  – лише 6,4%.  

Зазначається, що з огляду на результати опитування, серед українців помітне збереження тенденції на досягнення самодостатності. Так, протягом останніх років українське суспільство головні безпекові сподівання повʼязували насамперед з українською армією та захисниками, а потім уже з партнерськими можливостями.

У Центрі Нова Європа припустили, що майже однаковий показник щодо розробки української ядерної зброї і членства в НАТО може демонструвати боротьбу двох головних підходів – між суверенізованим підходом щодо посилення безпеки і вірою в колективну оборону.

Нагадаємо, що раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна є мирною державою, тож не збиралася створювати жодної загрози світу, як про це писали західні ЗМІ напередодні.

– Щодо ядерної зброї, по-перше, ми не збиралися створювати жодної загрози світу. Я хочу, щоб ми розуміли, що від деяких медіамайданчиків – це (повідомлення західних ЗМІ про наміри України створити ядерну зброю, – Ред.) було вкидом такої інформації. Я вважаю, що Україна має бути в НАТО, і аргумент, що в час Будапештського меморандуму ми віддали ядерну зброю і нам гарантували безпеку та територіальну цілісність України, – наголосив Зеленський.

Читайте також
Білий дім не розглядає можливість повернення Україні ядерної зброї – Салліван

Джерело: Центр Нова Європа

Аліна Гончаренко редакторка стрічки новин
Категорії: Україна