Частка українців, готових до територіальних поступок, зросла до 38% – опитування

Київ, Софіївська площа

Фото: Unsplash

Зросла частка українців, хто готовий до територіальних поступок задля завершення війни. У порівнянні із жовтнем цей показник підвищився на 6%.

Про це свідчать результати нового опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Готовність українців до територіальних поступок

У КМІС зазначають, що відсоток тих, хто готовий до територіальних поступок, під час опитування у травні та жовтні показав однаковий відсоток.

Тоді як після жовтня за підсумками опитування в грудні простежується зростання з 32% до 38% частки тих, хто загалом готовий до певних територіальних поступок.

Водночас частка тих, хто категорично проти жодних поступок, знизилася.

— Утім, попри всі складні обставини, станом на грудень 51% українців виступали проти будь-яких територіальних поступок (на початку жовтня було 58%), – йдеться у дослідженні.

Якщо аналізувати за регіонами, то є помітна тенденція в усіх регіонах до певного зростання готовності до поступок. Водночас у всіх регіонах зберігається тенденція до переважання тих, хто виступає категорично проти поступок.

Фото: КМІС

Не змінилася, як і раніше, ситуація на Заході, у Центрі та на Півдні. Однак тенденція дещо вирізняється у Донецькій та Харківській областях, де трохи менше тих, хто категорично проти жодних поступок.

Утім, зазначають у КМІС, навіть у цьому прифронтовому регіоні-зоні активних бойових дій 43% мешканців категорично проти жодних поступок (а загалом готові до певних поступок – 41%).

Упродовж 2-17 грудня 2024 року КМІС провів опитування методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України (підконтрольна уряду України територія), було опитано 2 000 респондентів.

Запитання про загалом готовність до територіальних поступок ставилося 985 респондентам.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищує 4,1%. За умов війни, крім зазначеної формальної похибки, додається певне систематичне відхилення.

Читайте також
Частка українців, готових терпіти війну стільки, скільки потрібно, зменшилась до 57% – опитування
Марія Степанюк редактор стрічки, журналіст, оглядач
Категорії: Україна