Співробітники ТЦК та СП не мають права забирати мобільні телефони у громадян, проте можуть затримувати їх до трьох діб.
Про це під час пресконференції Сухопутних військ України заявила заступниця начальника РТЦК та СП у місті Київ майор Лариса Козак.
Затримання громадян
Адміністративне затримання громадян за порушення правил військового обліку може тривати до трьох годин, а у випадках непокори — до трьох діб.
– Якщо громадянин чинить непокору із застосуванням фізичного впливу, термін такого затримання може становити три доби. Якщо ми говоримо про ті ролики, коли люди, як здається громадськості, насильно поміщаються в транспортні засоби, то якщо розбирати повною картиною — це була непокора, адміністративний протокол про затримання, – каже Козак.
Однак ТЦК не мають права без поліцейських проводити адміністративне затримання чи доставлення. В їхні обовʼязки також не входить і перевірка без поліції, чи перебуває громадянин у розшуку.
Чи мають право ТЦК забирати телефони
Козак розповіла, що робітники ТЦК та СП не мають право забирати у громадян телефони. Проте у приміщеннях центрів є території, на яких користування мобільними заборонено навіть для самих працівників.
– Одразу скажу, що забирати засоби стільникового зв’язку ТЦК права не мають, – сказала вона.
Але, за її словами, приміщення ТЦК – це режимний об’єкт.
– Тому законною вимогою співробітника ТЦК буде якраз визначити місце спілкування для військовозобов’язаного громадянина в приміщенні, – зауважила Козак.