Народний депутат від Голосу Ярослав Юрчишин пояснив, що законопроєкт № 11321 Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення деяких гарантій діяльності медіа, журналістів та громадян на доступ до інформації, ухвалений Верховною Радою, не обмежує свободу слова, а захищає доброчесні медіа.
Про це Ярослав Юрчишин написав у Telegram.
ЗМІ не зобов’язані видаляти негативні коментарі
За словами Юрчишина, Верховна Рада посилює захист доброчесних медіа, водночас не обмежує ні медіа, ні користувачів.
– Ніхто не зобов’яже медіа прибирати критичні до будь-кого коментарі. Як і будь-які коментарі без юридичних на це підстав, – наголосив нардеп.
Народний депутат нагадав, що раніше низка видань поширили інформацію про те, що законопроєкт № 11321 нібито обмежує свободу слова в Україні й вводить покарання для медіа, якщо вони не видалятимуть під новинами негативні коментарі читачів щодо посадовців.
Раніше, до ухвалення законопроєкту щодо медіа, можна було звернутися до Нацради з питань телебачення та радіомовлення або ж подати до суду за поширення недостовірної інформації, якщо якийсь акаунт у соцмережі лишив під матеріалом коментар негативного змісту. Проте суд — це купа часу і витрат, а також загроза для іміджу ЗМІ, наголошує нардеп Юрчишин.
Після ухвалення законопроєкту у випадку судового провадження та отримання від суду аргументованого рішення щодо матеріалу, який порушує закон про медіа, видання самостійно може вирішити, що робити з відповідним коментарем.
Видання може впродовж трьох днів після отримання рішення суду видалити такий коментар й не нести за це відповідальності або ж залишити коментар і захищати свою позицію в суді.
– Також законопроєктом ми звільняємо від відповідальності медіа за переказ висловів чиновників, а не пряме цитування. Зараз медіа реально можуть постраждати від позовів, якщо не процитують особу прямо, а передадуть слова. Натомість ми пропонуємо ЗМІ полегшити спосіб донесення інформації, щоб можна було непрямою мовою переказати суть висловлювання публічної людини й бути захищеними від судових позовів, – пояснив Юрчишин.
За словами народного депутата, під час підготовки законопроєкту парламентарі консультувалися з ключовими організаціями, які займаються захистом медіа.
Раніше повідомлялося, що Верховна Рада в другому читанні підтримала законопроєкт № 11321, який передбачає трансляцію засідань комітетів парламенту.