США, найімовірніше, не будуть назавжди зупиняти фінансування гуманітарних проєктів в Україні, його після аудиту можуть відновити знову.
Про це у коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів радник керівника ОП України Михайло Подоляк.
На його думку, це досить дивне рішення з боку американської влади призупинити на 90 днів фінансування всіх програм зовнішньої допомоги, тому що це занадто тривалий термін.
– Ми можемо тільки сказати, що вони можуть через призупинення роботи цих програм втратити, суттєво втратити, відсоток впливу на різні суспільства. І в цей момент вплив на ці суспільства може збільшити той самий Китай або ще якісь країни, або та сама Росія тощо, – сказав Подоляк.
Він зазначив, що через ситуацію, що склалася, Україна змушена звертатися до інших партнерів, щоб відновити фінансування великої кількості програм, зокрема підтримки дітей, ветеранів, інвалідів, соціальних програм. Для цього будуть шукати можливості.
Як наголосив Подоляк, зовнішня політика є фундаментальною річчю. І для того, щоб країна була сильною, їй потрібно впливати на те, що відбувається в інших державах.
– Я не бачу можливості домінувати у світі без фінансування великої кількості гуманітарних або програм впливу інших. І США до цього повернуться однозначно. Треба пояснювати, наскільки це важливо, спокійно, без емоцій, – сказав він.
Подоляк додав, що рішення США про призупинення гуманітарних програм є негативним для України, бо частина з них були досить корисними для українців.
Призупинення фінансування з боку США на 90 днів
20 січня президент США Дональд Трамп підписав указ про зупинення програм зовнішньої допомоги країнам на 90 днів задля перевірки їхньої відповідності політичним цілям.
27 січня USAID призупинило фінансування значної кількості державних програм в Україні на три місяці для проведення аудиту.
28 січня президент України Володимир Зеленський доручив урядовцям дати звіт щодо тих програм американської підтримки USAID, які зараз призупинені.
Йдеться про різноманітні проєкти, зокрема GovTech, підтримку ветеранів, внутрішньо переміщених осіб, місцеве самоврядування та програми інклюзії.